Má muslimská víra je pro mě důležitější než Arsenal, říká obránce Mustafi


25833


Muslimové ve fotbale, to není nic výjimečného. V londýnském Arsenalu jsou hned dva. Mesut Ozil a nedávná posila Shkodran Mustafi. Právě druhý zmíněný bere svou víru hodně vážně.

V Arsenalu německý obránce po příchodu z Valencie skvěle zapadl. S Francouzem Koscielnym vytvořil výbornou stoperskou dvojku. Chvála jde na Mustafiho ze všech stran. Jenže fotbal pro něj není zdaleka všechno.

Jako syn albánských rodičů a praktikující muslim má Mustafi na prvním místě islám. “Být muslimem je pro mě velmi důležité, důležitější než cokoliv jiného,” řekl v rozhovoru pro německý Bild.

Jeho zbožnost mu ale občas přináší drobné problémy. “Hodně cestujeme, takže se nemůžu pomodlit, když chci. A třeba EURO ve Francii se hrálo uprostřed Ramadánu, ale bohužel jsem nemohl omezit jídlo a tekutiny,” dodal Mustafi.

Výsledek obrázku pro mustafi islam

Koupím Arsenal, potřebuje nový směr, plánuje africký miliardář. S Wengerem nepočítá

Do potíží se dostal kvůli své víře už době, kdy kopal za Valencii. Loni na pozápasové tiskovce totiž odmítl sedět za stolem, kde stála láhev piva jednoho ze sponzorů klubu. “Pivo tady nechci,” rozohnil se tehdy Mustafi, pro nějž je coby muslima alkohol tabu.

Na sociálních sítích se následně rozjely vášnivé diskuze fanoušků. Jedni se ho zastávali, že by klub měl respektovat jeho náboženské přesvědčení a měl na to právo, druzí namítali, že podobné situace musí jako profík zvládat.

https://www.youtube.com/watch?v=APCBg5mSV9w