LVG mi málem zničil kariéru, vzpomíná Piqué. Nizozemec ho odepsal jako nepotřebného


14065


Byl hubený, trochu neohrabaný. Nevěřili mu. Speciálně pak kouč Louis van Gaal, který ho úplně odepsal. Byla to chyba. Gerrad Piqué dnes patří k nejlepším na svém postu. “Poškodil mě,” tvrdí opora Barcelony.

Tu křivdu v sobě nosí už dlouhá léta. Promluvit se rozhodl ale až teď. Klíčový muž defenzivy Katalánců Gerrad Piqué zavzpomínal na časy, kdy Barcelonu vedl přísný Louis van Gaal.

Vím, že mě Real vyhodí, šokoval svou upřímností Zidane

Nizozemec trénoval klub v letech 1997 až 2000 a v sezoně 2002/2003. A Piqué coby mladík pod ním trpěl. Nebyl pro něj dost dobrý, perspektivní.

“Odstrčil mě, odepsal. Řekl mi, že nebudu nikdy dost kvalitní, abych mohl být hráčem Barcelony,” zavzpomínal Piqué. “Pokud by v Barceloně zůstal, nikdy bych se do prvního týmu nedostal,” dodal.

Podle Van Gaala neměla současná opora španělského národního týmu dostatečné fyzické předpoklady pro áčko Barcy. “Poškodil mě. V Barceloně jsme nemohli do posilovny, pokud nám nebylo osmnáct let. Bylo to opravdu těžké,” líčil stoper Katalánců, který v roce 2004 zamířil do Manchesteru United.

Má muslimská víra je pro mě důležitější než Arsenal, říká obránce Mustafi

Byl to dobrý tah. Piqué se postupně vypracoval, o čtyři roky později pak odešel zpět do Barcelony. S klubem vyhrál všechny významné trofeje a dnes platí za jednoho z nejlepších obránců světa.