Liverpool získal nejtalentovanějšího fotbalistu v Anglii. Tohle je 15letý obr Emeka Obi


6902


Jürgen Klopp má obrovský vliv na přestupovou politiku Liverpoolu. Německý charismatický kouč je známý lovec talentů, no i přesto je tenhle transfer úplně jinde, než většina ostatních. Liverpool totiž zacílil na “největší anglický talent století”. Nigérijský stoper Emeka Obi se narodil 6. června 2001. Přesto už má za sebou jeden start za A-tým Bury FC – klub z League One (3. anglická liga).

Nebýt Messiho, Neymar by nikdy nepřestoupil do Barcelony, prozradil Neymarův otec

Obiho výška je v porovnání s jeho věkem opravdu abnormální. 6,5 stopy dělá po převedení na naši soustavu jednotek neskutečné 2 metry (přesně 198 centimetrů). “Má sotva 15 let, přesto je chlap jak hora,” netají se s údivem z Obiho výšky 42letý kouč Bury David Flitcroft.

Obi byl v létě na zkoušku ve Stoke City. Flitcroft jej sledoval a má ze svého talenta opravdu skvělé pocity. Dokonce natolik, že se nebál stopera, který budí respekt už jen svou výškou postavit v soutěžním zápase.

Stalo se tak ve skupinovém utkání EFL Trophy (pohárová soutěž pro týmy od 3. ligy dolů + B-týmy celků z PL a Championshipu) 30. srpna proti Morecambe. Obi si sice zahrál jen 5 minut, ale v jeho věku je to stejně skvělý počin.

Emeka Obi became Bury's youngest ever player when he came off the bench against Morecambe. Pic: Bury FC Media

“Myslím, že je ve svých 15 letech největším anglickým talentem století. Přišel teprve před 2 lety, ale přesto všechno zvládá s přehledem, aniž by byl vystresovaný nebo zmatený,” chválí dále Flitcroft. Je ovšem možné, že už za pár měsíců svou hvězdičku trénovat nebude.

Se zájmem přišel Liverpool a přestup by měl být na spadnutí. Sám Obi si dokonce změnil popisek u svého profilu na Twitteru. Zdroj zevnitř klubu říká, že Reds by za tohoto obra mohli vysázet částku, překračující 1 milion liber! Jedinou komplikací v už údajně dohodnutém transferu je vyřízení víz.

Pokud bude Obi úspěšný, inkasuje jeho mateřský klub v průběhu dalších let další miliony na bonusech. Stejně jako v případě dalších dvou mladých talentů – Mattyho Fouldse (Everton) a Jacka Ruddyho (Wolverhampton) – kteří klub nedávno opustili. Bude Obi nástupcem legendárních nigérijských obránců jako Joseph Yobo nebo Stephen Keshi? Teď je všechno na něm.