Liverpool má druhou letní posilu! Je jí vládce statistik z Bundesligy


10749


Po Joelu Matipovi ze Schalke má Liverpool druhou posilu z Bundesligy.

Zdá se, že Jürgen Klopp bude čerpat ze soutěže, kdy dříve léta působil. Dnes Liverpool FC oficiálně oznámil příchod nové posily. Stal se jím 22 letý brankář bundesligové Mohuče, chce-li Mainzu. Loris Karius, mladý Němec s výraznými tetováními na rukou, dlouho kraloval brankařským statistikám Bundesligy. Byl zvolen druhý nejlepším brankářem ligy hned za Manuelem Neuerem. Navíc žádný jiný gólman do 23 let napříč Evropou neměl více úspěšných zákroků (122) než právě Karius.

Teď již bývala opora Mainzu se The Reds upsala na 5 let a přestupová částka činí £4,7 milionu. Karius bude na zádech nosit číslo 1. A pevně věří, že tím bude i v sezóně.

“Je to velmi dobrý pocit a čest hrát za takový klub. Liverpool FC je známý svou historií a skvělými fanoušky. Těším se na hraní na Anfieldu. O klubu toho vím dost z televize. Každý, kdo se zajímá o fotbal, pozná klubovou historii. Bavil jsem se s manažerem a měl jsem z toho dobrý pocit, protože mi řekl, co chce s týmem a hráči dokázat. Rozhovor s ním byl fajn a po něm jsem byl přesvědčený, že je to správné rozhodnutí.”

“Chci být stále v bráně a hrát za Liverpool každý týden. Nepřestoupil by jsem do Liverpoolu, kdybych si myslel, že bud sedět na lavičce. Budu bojovat o post jedničky v bráně. Nepřišel jsem sem na dovolenou.”