Liga BBVA končí! Ronaldo, Messi a spol. se představí v nové soutěži


26296


Hltali jste každý mač Ligy BBVA? Tak tento název klidně vymažte z paměti. Už neexistuje. Nejvyšší španělská soutěž mění jméno!

Po minulém ročníku skončila smlouva bance BBVA, která byla sponzorem soutěže. A jejíž jméno liga od sezony 2008/2009 nesla.

Od aktuální si fanoušci musí chtě nechtě zvykat na nový název jedné z nejlepších lig planety. Hlavním partnerem se totiž stala banka Santander, která patří k vůbec největší v eurozóně.

Ligu BBVA tak nahradí Liga Santander, druhá nejvyšší soutěž pak ponese název Liga 1,2,3. “Banka podepsala se zástupci soutěží kontrakt na následující tři roky,” píše španělský tisk.

Dosavadní sponzor BBVA každoročně přispíval španělské federaci částkou ve výši zhruba 75 milionů eur. Kolik bude platit banka Santander, není známo.

Zajímavé ale je, že banka Santander zdaleka nepatřila k favoritům na sponzorství první a druhé španělské ligy.

Největší šance odborníci dávali automobilce Mazda, která už patří k partnerům španělské ligy. Ve hře byli i další zajímaví hráči, třeba gigant Samsung nebo bahrajnské aerolinky Gulf Air.

Zásadní roli podle všeho sehrála skutečnost, že Santander je ryze španělská společnost. “Santander zřejmě nabídl méně peněz, ale důležité je, že se jedná o národní značku se silnou pozicí v zahraničí,” spekuluje španělský tisk.

https://www.youtube.com/watch?v=2FVmHF3dm3I