Tohle je na ostří nože! Chorvati se pustili do Portugalců, ti se s němi taky 2x ne*erou!


16082


Celý svět nadává. Zápas za moc nestál a navíc postoupili ti, kteří na tom nesou hlavní vinu. Husarský kousek se podařil portugalské reprezentaci, která je bez jediné výhry ve čtvrtfinále EURA, kde narazí na Poláky. Jak reagovali smutní Chorvati?

Nejspíš ani nevědí, jak dali gól. Portugalci nás porazili nicneděláním. Kde je spravedlnost?,” ptal se po smolném vypadnutí hvězdný záložník Barcelony Ivan Rakitić.

Stoper Chorvatska Vedran Ćorluka zašel ještě dál. “Zasloužili jsme si postoupit. (Portugalci) byli slabší, než Turci nebo Češi.”

Souhlasit by se dalo i s názorem největší hvězdy týmu z Balkánu, Lukou Modrićem. “Lepší tým jede domů. Celý turnaj jsme hráli opravdu dobře a vypadnout jsme si určitě nezasloužili.”

Smutnil i trenér Čačić. “Kromě toho, že jsme nedali gól, bylo všechno perfektní. Celou dobu jsme kontrolovali hru. Nepustili jsme je do žádné šance.” Na rozdíl od svých svěřenců ale nebyl tolik kritický k Portugalcům. “Oba týmy hrály velmi dobře, ale my jsme byli dominantní, hráli jsme agresivně. Na druhou stranu Portugalci dobře bránili a hráli disciplinovaně. Mohli jste vidět, že jsou silní. Dali gól ve 117. minutě a já jim můžu jen pogratulovat,” uzavřel bývalý kouč Dinama Záhřeb nebo Mariboru.

Velmi kritická k soupeři ale byla chorvatská média. Například bývalý hráč Janova a Neapole a dopisovatel deníku Večernji list Mario Cvitanović řekl, že portugalský trenér Santos není podle něj dobrý taktik. Hra Portugalců podle bývalého reprezentanta Chorvatska postrádala na kreativitě i atraktivitě. “Chci vidět útočný fotbal a postup týmu, který vyhraje díky dobré hře. Ne toho, jenž postoupí, protože jen čeká na příležitost.”

Jinak to ale viděl třeba střelec gólu a hrdina jihoevropanů Ricardo Quaresma. Podle forvarda tureckého Besiktase Chorvati měli spoustu řečí. “Na hřišti se má hrát a ne kecat.” Uznal ale, že mělo Selecao štěstí. “Důležité bylo, že jsme hodně dobře bránili a zaútočili v pravý čas. V tomhle chorvatském týmu je řada skvělých hráčů. Výborný tým bez slabin. My jsme ale měli také štěstí.”

https://youtu.be/cDTsNjgY8VA