Legenda Realu Madrid Roberto Carlos byl obviněn z dopingu! Ten se ovšem brání…


4647


Legendární obránce Realu Madrid Roberto Carlos byl obviněn z dopingu! Německá televize ARD zveřejnila dokument ve kterém tvrdí, že legendární brazilčan měl dopovat v roku 2002 při mistrovství světa.

Ve zmiňovaném dokumentu je taky řečeno, že tehdejší doktor národního týmu Brazílie Julio Cesar Alves radil svým pacientům, jak se vyhnout pozitivním dopingovým testům.

Rezolutně odmítám nezodpovědné obvinění německé televize ARD a znovu zdůrazňuji, že jsem nikdy neudělal žádný podraz, kterým bych získal jakoukoliv výhodu vůči mým soupeřům a kolegům. Celou svou kariéru jsem bojoval za férovost, a především loajalitu. Předkládané obvinění jsou v příkrém rozporu s mým způsobem uvažování. V průběhu mé více než 20-leté kariéry jsem nikdy neměl pozitivní nález na látku, která by nějakým způsobem ovlivnila můj výkon,” Bránil se Roberto Carlos

Jeden z nejlepších levých obránců fotbalové historie působil v dresech brazilských klubů Palmeiras a Corinthians, či tureckého Fenerbahce, ale nejúspěšnější roky zažil v Realu Madrid, kde získal čtyři národní tituly a tři triumfy v Lize mistrů. V současnosti působí jako ambasador tohoto královského klubu.