Kterak Toure zranil na zkoušce Henryho, Bergkampa i Wengera! Parádní příběh, který napsal sám život


4977Šílený příběh se odehrál v londýnském Arsenalu. Klub si přivedl na testy obránce, který během tréninku skluzem zajel do hvězdy Henryho, dále Bergkampa a v neposlední řadě také do manažéra Wengera. Manažérovi se zalíbil a ten mu nechal poslat smlouvu.

 

Opravdu, takovýto start měl Kolo Touré na testech v Arsenalu. Klub si jej přivedl na testy a v tréninkovém areálu si dali hráči zápas. Chlapec z Pobřeží Slonoviny to vzal ale trochu víc vážně a nešetřil zápalem. To se míč přikutálel k Thierrymu Henrymu a Kolo ho z ničeho nic sjel zezadu. Byl to otřesný faul, který by byl v každém zápase trestán červenou.

 

Henry se po zákroku svíjel v bolestech. Wenger zakřičel: ,,Kolo, co to provádíš, nefauluj!” O pár minut pzději předvedl úplně ten stejný zákrok na Dennise Bergkampa. Wenger opět zakřičel: ,,Žádné fauly a skluzy!” Zápas pokračoval a míč se odrazil přímo před nohy Wengera a Kolo? Ten předvedl další skluz a přitom nohama napřed zajel do Wengera.

 

Ten musel být odveden na ošetřovnu. Kolo se skoro rozbrečel nad tím, jak si pokazil svůj velký den. To Wenger byl opačného názoru. Ještě na ošetřovně s ledem na noze řekl: ,,Zejtra ho podepíšem, líbí se mi jeho vášeň.” Kolo se poté stal jedním z nejlepších obránců světa a byl to právě Arsene Wenger, který v něm spatřil něco, co by ho mělo dotáhnout na vrchol.