Koupím Arsenal, potřebuje nový směr, plánuje africký miliardář. S Wengerem nepočítá


11331


Londýnský Arsenal v rukou afrického magnáta? Zní to bláznivě, ale možná se tak stane. Nejbohatší chlapík Afriky Aliko Dangote má smělý plán. “Pokusím se o nákup Arsenalu, o tom není pochyb, není to otázka peněz,” prohlásil 59letý byznysmen.

Nigerijský podnikatel, jehož jmění se odhaduje na asi 15 miliard dolarů, je vášnivý fanoušek Gunners. O ovládnutí Arsenalu už hovoří několik let.

Teď možná poprvé přejde od slov k činům. “Ale až za tři nebo čtyři roky,” řekl zpravodajskému portálu společnosti Bloomberg. “Mám před sebou aktuálně jiné projekty,” dodal.

Dangote patří k vůbec nejúspěšnějším podnikatelům černého kontinentu. Zbohatl hlavně na cementu a textilu. “Jsem velmi úspěšný v byznysu, a proto si myslím, že z Arsenalu může být velmi úspěšný tým. Ale teď řeším projekty za dvacet miliard dolarů a nemůžu dělat obojí,” vysvětloval.

5 nejmenších brankářů Evropy! Vydělávají miliony a měří jako Messi

Jisté je, že pokud v příštích letech skutečně koupí Arsenal, nastanou velké změny. A ano, týkat se budou i klubové legendy Arséne Wengera, tedy za předpokladu, že stále povede tým coby manažer, což je ale vzhledem k jeho věku hodně nepravděpodobné.

“Nejde jen o to získat Arsenal a pokračovat ve vyjetých kolejích. Klub potřebuje impuls a nový směr,” myslí si Dangote.

Většinový podíl má v Arsenalu americký boháč Stan Kroenke, dalšími významnými akcionáři jsou Uzbek Alisher Usmanov a Farhad Moshiri.