Kouč Simeone v Atléticu skutečně skončí! Nechal si zkrátit smlouvu o dva roky


4934


Zdálo se, že jsou to jen nesmysly bulváru, teď se ale ukazuje, že nedávné zprávy o odchodu kouče Diega Simeoneho z Atlética Madrid se zakládají na pravdě.

46letý kouč, který přivedl Atlético dvakrát do finále Ligy mistrů, si totiž nechal zkrátit kontrakt. Původně podepsal do roku 2020, teď má jeho smlouva platnost jen na příští dva roky. “Ano, můžu to potvrdit, je to pravda,” přiznal anglickému Guardianu Simeone. “Mluvil jsem s vedením a udělali jsme to nejlepší pro klub i tým,” dodal.

Nemusí to samozřejmě znamenat vůbec nic, ale že by plánoval zůstat na stadionu Vicente Calderóna až do důchodu, to se rozhodně říct nedá. “Ale neznamená to, že bude konec, můžeme se domluvit na další spolupráci,” snažil se Simeone uklidnit fanoušky.

Proč chce zůstat do roku 2018? Důvodem má být skutečnost, že od sezoně 2017/2018 otevře Atlético nový stadion a on chce být u toho. A pak nejspíš načne novou trenérskou etapu.

Sexy “posily” Premier League. Poklad si doma hýčká hlavně záložník Arsenalu Xhaka

Kde, to ví jen o sám. Mluvilo se například o zájmu milánského AC, Arsenalu, kde po sezoně pravděpodobně skončí Wenger, nebo Interu. Právě posledně jmenovaný klub se jeví nejreálněji.

Simeone v Interu působil v letech 1997 až 1999 a pomohl mu coby klíčový muž základní sestavy k výhře v poháru UEFA. “Stát na lavičce Interu? To by byla čest,” říkal v minulosti Argentinec.