Kopačky s lebkou jako nový hit? Puma už zase šokuje

1
2
3
4
5
6

6118


Jen černá a bílá, nic víc. Tahle doba je dávno pryč. Dnes se výrobci u kopaček většinou řídí heslem – čím ulítlejší, tím lepší. Puma o tom zase přesvědčila.

Německá firma se v posledních letech snaží odlišit od svých konkurentů Nike a Adidasu. Vizuál některých střelek je tak hodně odvážný a někdy i bizarní. Platí to i pro poslední přírůstek do rodiny kopaček Puma.

Na internet se dostaly snímky modelu evoSPEED Graphic, které Puma odhalí až příští měsíc. Jak napovídá název, grafika je to, oč tu běží.

Černo-žluté kopačky vypadají běžně, ale jen do chvíle, než se podíváte na jejich vnější stranu, kde je vyobrazená velká bílá lebka. Nic podobného na trhu nenajdete. Prostě úlet.

A co materiál a vlastnosti? Kopačky jsou ze syntetické kůže, mají lehkou podešev z nylonu, vychytané rozmístění kolíků pro lepší stabilitu nebo speciální ochranu paty.

Kreativci Pumy mají evidentně hodně volnou ruku a nikdo jim do toho, s čím přijdou, moc nekafrá. V minulosti se například inspirovali tradičními japonskými motivy (viz video) nebo street artem.

Messi dostal dárek od Adidasu! Na ligu chystá kopny v barvách Hulka

Nejnovější “pirátské” kopačky Puma připravila pro nadcházející Africký pohár národů, který hostí začátkem příštího roku Gabon. Je tak možné, že boty s lebkou nazuje některá z hvězd šampionátu.

Na další vydařené kousky od Pumy se můžeš podívat na následujících stránkách