Kopačky lehčí než vzduch! Seznamte se, tohle je horká novinka od Pumy

1
2
3
4
5
6
7
8

8636


Neváží skoro nic, jsou extrémně lehké. Ve světě kopaček to možná bude znamenat revoluci. Puma vyrobila boty, které jsou “lehčí než vzduch”.

Nejnovější střelky německé firmy s logem kočky jsou reakcí na hit Adidasu – ten představil kopačky 99G, které mají být vůbec nejlehčí na světě. Což už možná neplatí…

Konkurenční boty od Pumy nesou název evoSPEED He, přičemž poslední dvě písmena představují chemickou značku helia, prvku, který je lehčí než vzduch. “Jedná se o boty, které jsou určené pro maximální rychlost a výbušnost. Naší inspirací byl jeden z nejlehčích prvků ve vesmíru,” chlubí se Puma na svých stránkách.

Marketingové oddělení Pumy tím jasně naznačuje, že váha kopaček je zatraceně nízká. Kolik ale boty přesně váží a jestli jsou skutečně nejlehčí na trhu, to není známo.

Adidas vytunil nejlehčí kopačky světa! Bílé krásky váží méně než iPhone 6

Podle dostupných zpráv Puma použila na svršek speciální textilii, díky které se můžou kopny chlubit přívlastkem hyperlehké. Podešev je z nylonu, podrážka pak z měkkého a odolného materiálu EVA.

Kopačky budou dostupné jen v omezeném množství, půjde stejně jako v případě Adidas 99G o limitovanou edici, která čítá pouhých 200 párů. Cenu Puma stanovila na 300 eur.

Další fotky kopaček najdeš na následujících stránkách