Kontroverzní chlouba Slovenska! Takto bude vypadat supermoderní stánek na Tehelném poli

1
2
3
4
5
6
7

7159


Jediná věc, která Slovensku chybí. Chlouba fotbalového národa. Pořádný stadion v hlavním městě. Za 2,5 roku však má být vše jinak. Slovensko se konečně dočká.

Pro slovenský fotbal velmi důležitý den. 1.9. 2016 byl položen základní kámen národního stadionu na Tehelném poli.

Ultra moderní stadion CSKA vypadá jako z jiné galaxie! 

V Bratislavě má vyrůst moderní stánek s kapacitu 22 000 míst. Nad komplexem se bude tyčit budova s obytnou a kancelářskou jednotkou, připomínající nový stadion v Moskvě. V blízkosti má být také několik sportovišť.

“Jediný zájem v tomto případě byl, aby to tu žilo. Když postavíme jen holý stadion, nic kolem se neuživí,” vysvětlil svůj záměr majitel Slovanu Ivan Kmotrík.

A právě Kmotrík vyvolává vlnu otázek. Největší otazník je nad celou hodnotou výstavby. Údajně by se celková suma neměla přehoupnout přes 75 milionů eur (2 miliardy korun) s tím, že po dokončení prací bude mít stát výhradní právo stadion odkoupit.

Podnikání na Amazonu? 10 kroků, jak na to

Tato částka se většině zainteresovaným nezdá. Vždyť velmi podobný stadion v Trnavě nestál ani polovinu.

K tomu připojme fakt, že návrh na nový stadion předložil Kmotríkův kamarád. Jelikož se žádný jiný architekt nenabídl, neměla vláda nad čím uvažovat a návrh bez rozpaků odklepla. To se však nelíbí fotbalové komunitě, která požadovala řádné výběrové řízení.

Na celém projektu je tak pachuť předražené zakázky po známosti. Kapsy si nejspíš namastí jak Kmotrík, tak jeho kamarád architekt. Dojede na to klasicky stát.

Podle ministra školství Petera Plavčana je však výstavba nutností. Slovensko je totiž jedinou evropskou zemí, která nemá v hlavním městě moderní stadion pro mezinárodní zápasy.

“Brazílie má Maracaná, Londýn Wembley, Bratislava a Slovensko chce mít své Tehelné pole,” dodal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Fotky nového stadionu na Tehelném poli najdeš na následujících stranách>>