Konec! Yaya Touré si balí kufry! Kam má ale namířeno?


4254

Dlouhou dobu se spekuluje o jeho odchodu. Yaya Touré není v týmu spokojen a tak to zřejmě zkusí někde jinde. Jeho agent Dmitri Selcuk naznačil jeho další působiště.

Yaya Touré zřejmě končí v Manchesteru City! Tuto skutečnost posiluje také příchod Pepa Guardioly. Ten má v plánu omladit mužstvo. Touré pod Guardiolou navíc nenastupoval ani v Barceloně. Do Manchesteru by se měl stěhovat někdo z dvojce Sergio Busquet – Paul Pogba, čili přímí konkurenti na Tourého post.

Podle agenta Dimitri Selcuka hodlá Touré, i přes pokročilý věk, nastupovat na nejvyšší evropské úrovni. Jelikož africký středopolař vstupuje do finální fáze své kariéry, je potřeba jednat rychle.

“Určitě opustí Manchester City, to můžu s klidem potvrdit. Přišly nám různé nabídky a my je všechny pořádně vyhodnocujeme a diskutujeme, ale prozatím jsme se nerozhodli. Ptáte se, zdali bude mít následující přestup jen ekonomického charakteru? Absolutně ne. Nejdůležitější jsou ambice klubu.”

O Tourého se momentálně nejvíc zajímá milánský Inter, kde trénuje Robert Mancini.

“V Internazionale započali velmi velký a zajímavý projekt. Inter Milán patří mezi největší kluby na světě. Tak proč by nemohl odejít právě tam?” ukončil rozhovor agent Tourého.