Konec nesmrtelného Francouze se zase přiblížil! Víme, kdo by ho mohl nahradit…


1398


Arsène Wenger je jedním z nejúspěšnějších trenérů a manažerů nejen v Anglii, ale i na celém světě. Jinak by se těžko udržel na lavičce Arsenalu dlouhých 21 let, za kterých s týmem vybojoval řadu trofejí. Teď to ale vypadá, že se čas pana nesmrtelného, jak je občas pro své dlouhé působení v jednom klubu přezdíván, definitivně nachýlil. 

Nejpřekvapivější přestup roku? Lord Bendtner opouští Anglii a míří do…

Ne, Arsenalu se nedaří ani trochu. V lize je pátý, na první Chelsea ztrácí propastných šestnáct bodů a je téměř jisté, že titulu se nedočká ani letos. Nespokojenost fanoušků i klubových šéfů narůstá tím spíše, že se mužstvo ani na několikátý pokus neprobojovalo přes první kolo play-off Ligy mistrů. A to po zvláště ostudných výsledcích – 5:1 v Mnichově a 1:5 doma. Situace již zašla tak daleko, že se čím dál otevřeněji mluví o konci Arsèna Wengera na lavičce.

To by nebylo nic mimořádného, spekulace o jeho konci se objevují poměrně pravidelně již delší dobu, tentokrát však přišla média se zarušenou zprávou, kdo by ho měl nahradit. Anglické i italské zdroje totiž čím dál vášnivěji (zejména po debaklech s Bayernem) diskutují o Massimilianu Allegrim, se kterým prý již započala jednání. Ten však aktuálně vede Juventus a z klubu, kde má skvělé podmínky a se kterým se mu daří v Itálii i v Evropě, nemá nejmenším důvod odcházet. Navíc mu zbývá ještě rok smlouvy.

V tuto chvíli se všichni zaměřujeme na průběh aktuální sezóny, takže mluvit o tom, co plánuji dělat dál, je naprosto zbytečné.

– Massimiliano Allegri, trenér Juventusu

I přesto ale v žebříčku deníku Express.co figuruje na prvním místě kandidátů, před trenéry, jako je Tuchel, Simeone, Loew, Blanc nebo Enrique. To však nemusí nic znamenat, podle těchto novin má každý z výše zmíněných určitou šanci! Jedno jméno však na seznamu více než překvapuje.

Mezi renomovanými trenéry se totiž objevilo také jméno Thierryho Henryho, bývalého slavného útočníka. Josh Kroenke s ním údajně vedl delší jednání o jeho trenérských plánech a jak se sám vyjádřil, udělaly na něj velký dojem. Takže kdo ví?Vzhledem k tomu, že vliv Kroenkeho mladšího v Arsenalu v posledních letech roste, je docela dobře možné, že příští rok povede Gunners další Francouz…