Kolo Touré radí svému bratrovi: ‘Musí co nejdříve opustit City a přestoupit do…’

1
2

13562


Už od srpna se v Manchesteru City táhne jeden problém, který se ne a ne vyřešit. Kvůli nenominováni Yayi Tourého na soupisku Citizens pro Champions League se na kouče Guardiolu (mírně řečeno) naštval agent několikanásobného nejlepšího fotbalisty Afriky Seluk, který přes média začal po Španělovi všemožně štěkat a ten (pravděpodobně nejen) kvůli tomu naprosto vynechává Tourého ze soupisky i ve všech dalších zápasech. Nyní se ozval i starší bratr Yayi – neméně známý Kolo.

GALERIE: 11 nejkrásnějších fotbalových roštěnek. Ano, každá je dokonalá

“Ano, každý z nás si tím někdy prošel. V jednom momentě jste na špici a za chvíli se propadnete zpátky dolů,” popisuje Kolo Touré situaci, jakou si nyní prochází jeho bratr už podruhé v životě. A mnohé nepřekvapí, že jej tyhle svízelné chvíle provázejí znovu pod trenérem Guardiolou.

“Kdykoliv jsem se ho na něco zeptal, odpověděl velmi podivně,” vzpomínal před 2 lety v rozhovoru pro domácí média Yaya na působení v Barceloně a konkrétně na Guardiolu. “Celou dobu mě úplně ignoroval, a pak konečně přišla nabídka z Manchesteru City. Proto jsem musel odejít. Rok jsem s Guardiolou nemluvil, kdyby se se mnou bavil, zůstal bych pochopitelně v Barceloně.

FBL-ENG-ARSENAL-MANCHESTER-CITY-FRIENDLY

Nechtěl jsem odejít, ale strávit kariéru v Barceloně. On mi ale nevěřil, tak jsem šel,” dodává Touré, který v roce 2010 opouštěl Katalánsko za 30 milionů eur. Po 3 letech a stovce zápasů, odehraných v základní sestavě.

Hned po oficiálním jmenování Guardioly hlavním trenérem Citizens reagoval Tourého agent Dimitri Seluk poměrně zdrženlivě: “Není to otázka, jestli ho má Pep rád. Víte, to je život. Když bude chtít, zavolá si Yayu a řekne mu: “Jsem s tebou,” nebo “Nejsem s tebou.” 

No, nebyl by to Seluk, aby si neodpustil nějaké rýpnutí směrem k někdejšímu skvělému záložníkovi Barcelony. “Myslím si, že každý kdo má koule, nezůstane v týmu jenom, když se mu daří, ale také pokud přijdou horší chvíle,” reaguje na Guardiolův odchod poté, co Real Madrid překonal svého rivala v bitvě o titul před 4 lety.

Pep Guardiola (right) speaks with Yaya Toure during their time at the Nou Camp in October 2009

“Myslím si, že Yaya opustí Manchester City. Ale předtím vyhraje ještě jednou ligu a všechny trofeje,” řekl na začátku letošního léta Seluk. A na začátku týdne mluvil o odchodu s francouzskými médii i Kolo. “Člověk musí jednoho dne pochopit, že je potřeba změnit prostředí. Jít tam, kde ho lidé více chtějí.”

Byl však ještě konkrétnější. Který klub by podle něj přesně sedl jeho bratrovi? Pokračujte dál…

https://youtu.be/A7RWivmqJVk