Klopp vysvětlil svůj styl trénování a vedení týmu! Proč je to takový blázen?


3862


Ve fotbalovém světě snad není výbušnějšího a emotivnějšího kouče než je Jurgen Klopp. Německý kouč je známý svým zápalem pro hru a svým totálním sžitím s týmem na hřišti. Na jeho koučování je radost pohledět ať už jste fanoušek jeho klubu, či nikoliv.

Klopp je prostě výstřední postavou na lavičkách svých týmů. Ve vrcholovém fotbale je málo trenérů, kteří by tak intenzivně prožívaly zápasy jako on (další takovou postavou je snad už jen Simeone z Atlética Madrid). Liverpoolského bose se proto rozhodli vyzpovídat z toho, proč prosazuje tak aktivní koučink.

,,Když mi bylo asi 25, uvědomil jsem si, že nejsem moc dobrý v hraní fotbalu. Řekl jsem si proto, že bych měl tým trénovat. Popravdě jsem také potřeboval nějak vydělat peníze a Frankfurt mi dal příležitost, “ řekl Klopp k začátcím svého trénování.

,,Jsem emotivní, ano vím to o sobě. Popravdě znám hodně trenérů ale nevím, jestli milují hru tak jako já. Miluji být lidskou bytostí a o lidi se zajímám. Snažím si užívat čas se svým týmem, mám rád spolupráci s ostatními lidmi. Snažím se své hráče pochopit a vkládám v nich důvěru. Pokud mě někdo respektuje a věří, pak je lehké se k lidem chovat takto,” řekl dále v rozhovoru. Klopp prostě miluje fotbal a váží si lidí kolem sebe. Můžete být fanouškem jakéhokoliv klubu ale je opravdu těžké nemít Kloppa rád. Celý rozhovor naleznete níže.

https://www.youtube.com/watch?v=eCzmfFCOI60