Kdo nahradí Wengera? Už je prý jasno, po sezoně přijde…


17943


Tohle spojení už nebude mít dlouhého trvání. Po sezoně nejspíš přestane platit Wenger rovná se Arsenal, Arsenal rovná se Wenger. Francouz je totiž na odchodu.

Legendární kouč, který přišel do Londýna v roce 1996, dost možná trénuje svou poslední sezonu na Emirates Stadium. Alespoň podle anglického tisku.

Wenger má kontrakt jen do konce aktuální sezony a zatím ho neprodloužil. A s velkou pravděpodobností ani neprodlouží. “Wenger končí, vedení klubu upřelo zrak na jiná jména,” píše ostrovní tisk.

Kdo jej nahradí? Jestli někdo čekal některého velikána typu Mourinha nebo Guardioly, je na omylu. Majoritního vlastníka klubu Stana Kroenkeho prý zaujal Eddie Howe, manažer loňského nováčka z Bournemouthu.

Teprve 38letý kouč je vůbec nejmladším mužem na lavičce v Premier League. I přes omezené prostředky s klubem loni získal 42 bodů, přičemž se prezentoval líbivým ofenzivním fotbalem.

Chceš kopny jako Pogba? Mrkni sem!

Wenger by i přes odchod od kormidla mohl ale v Arsenalu přece jen zůstat. Jen v jiné roli. V jaké, to se nejspíš dozvíme až po sezoně.

66letý manažer si totiž nedokáže odchod ze světa fotbalu představit. “Vůbec na to nedokážu pomyslet, děsí mě to. U fotbalu chci zůstat tak dlouho, dokud to bude možné,” řekl před časem Wenger.