Kdo je nejstarším hráčem v dějinách EURO? Brankář, který už 20 let chytá v teplákách…


7223


Slávu mu nezajistily trofeje, vynikající výkony či průšvihy. Bylo to něco úplně jiného. Stal se legendou. Nejstarším hráčem, který kdy nastoupil na EURO a to vše ve 40 letech! Budou si ho všichni pamatovat? Není to tak známé jméno. Co to vidím? On má tepláky? Ano, tepláky.

Jsou šedé, o číslo větší, než by normálně potřeboval, tak, aby mu byly pohodlné. V akci se objevily i na letošním EURO! A i díky nim se jejich nositel stal nejstarším mužem, který kdy odehrál utkání na evropském šampionátu!

Už je to 44 let, co naposledy spatřili Maďaři světlo evropského šampionátu. Nyní, ve francouzském Bordeaux, se opět přepisuje historie. Legendární ”teplákový” brankář Gábor Király, který za svou kariéru chytal například v Hertě Berlín, vedl svůj tým do boje proti Rakousku, národu, který je pro Maďarsko tak moc známý.

Legenda, už navždy v paměti všech fotbalových nadšenců. Gábor Király alias brankář v teplákách.

Hrál za Leverkusen, Mnichov 1806, v Herthě Berlín si zachytal i Ligu mistrů, tepláky bral do akce také při zápasech anglické ligy. Prošel Crystal Palacem, West Hamem, Aston Villou, Burnleym či Fulhamem. Taková je legenda fotbalového EURO 2016.

[youtube id=”mfUldsJgRuM”]