Velký přehled návštěvnosti v Evropě! Jak si stojí Česko a Slovensko?

1
2
3
4
5
6
7
8

4106


Velmi důležitým faktorem ve fotbale byla, je, a také vždycky bude návštěvnost na stadionech. V dnešní době už ale tato tabulka nemusí určovat, ve kterém evropském městě je fotbal nejpopulárnější. Proč?

Na zápasech velkoklubů (jako Real, Barca, PSG, Bayern nebo větší týmy v Premier League) netvoří osazenstvo pouze fanoušci z daného města a jeho okolí, ale často i turisté.

I přesto ale vítězí liga, kterou tento nový “fenomén” ještě nepohltil. Soutěž, ve niž i přes velké úspěchy na mezinárodní úrovni kluby myslí na své věrné fanoušky a atmosféra na stadionech patří mezi nejlepší na světě. Bundesliga. Když porovnáme ligu, která sice v posledních letech postrádá na atraktivitě na úplném čele tabulky (no Němci ji pořád milují), s nejvěhlasnějšími sportovními soutěžemi na světě, patří ji v průměrné návštěvnosti 2. pozice za americkou NFL (americký fotbal). Úžasných 43 300 diváků za zápas! Které kluby na tom mají hlavní podíl? Čtěte na další stránce. Na té poslední si pak budete moci prohlédnout graf.

Jen tak mimo článek si podívejte na video, které mapuje atmosféru na stadionech, kde se nechodí sledovat fotbal, ale fandit. Vysoké návštěvy např. na Balkáně sice nejsou, ale kotle jedou po celý zápas a takové podpoře, jakou mají borci Partizanu nebo Crvene Zvezdy by mohly závidět i hráči klubů, o kterých si přečtěte na dalších stranách.