Juventus možná ztratí supertalent! A důvod vás asi pobaví – traktory!


6501


Špičkové italské kluby jsou doslova líhní talentů a jejich akademiemi projde každoročně spousta skvělých fotbalistů. Ti nejlepší z nich si pak vybojují smlouvu v áčku. Někdy to ale neklapne a důvod může být kolikrát velmi kuriózní, jako v tomto případě. Stát za přestupem hráče traktory někde na vesnici, asi to člověk pochopí, ale ve velkém fotbale?


Na EURO bojoval jako správný kapitán a dočkal se odměny! Lanaří ho z Itálie!


Sedmnáctiletý Moise Kean nastupoval letos v mládeži Juventusu, kromě toho si ale připsal i několik startů za áčko, i za klubovou rezervu. Dne 27. května se pak v zápase proti Boloni stal prvním hráčem, narozeným v tomto tisíciletí, který dal v jedné z pěti nejprestižnějších fotbalových soutěží gól. Experti mu věští skvělou kariéru, účastnil se i mistrovství Evropy hráčů do sedmnácti let. Jenže teď může být všechno jinak. Za vším stojí jeho otec a jeho traktory.

Může to znít trochu jako z okresního přeboru. Jenže teď se to děje v jednom z největších klubů světa. Moise Kean pochází z Pobřeží slonoviny, odkud přišli jeho rodiče. Jenže protože mu je teprve sedmnáct, na nové smlouvě (která mu má zajistit 700 000 eur ročně, což je asi 18 000 000 korun) nestačí pouze jeho podpis, musí tam být i podpis jeho otce Bioroua Keana. A to bude možná problém.

“Juventus nabídl 700 tisíc ročně, to je fajn. Jenže mi také slíbili traktory pro mé zemědělské podniky v Pobřeží slonoviny, ale teď říkají, že už na ně nemají v rozpočtu místo.”

– Biorou Kean

Ten má ve své rodné zemi rozsáhlé pozemky, na nichž by chtěl pěstovat rýži a kukuřici. Na tom je postavená také jeho dohoda s klubem – on bude souhlasit s tím, aby jeho syn za Juventus hrál, klub mu na oplátku pořídí traktory, s nimiž bude půdu obdělávat. Jenže žádné traktory neobdržel, proto si teď postavil hlavu. Buď budou traktory, nebo smlouvu nepodepíše. A to by byl nepřekonatelný problém, pak by Juventus svou hvězdu bez náhrady ztratil a ta by pravděpodobně přestoupila k některému z rivalů. Hodně se spekuluje třeba o zájmu Arsenalu. Kdo ví… možná bude Moise Kean první hráč, jehož cena bude vyčíslena v traktorech.