Jeho otec se řadí po bok Ronaldinha nebo Messiho, americký talent PSG pálí ostrými

1
2

6774


Byla to velká sláva, když byl v roce 1995 George Weah vyhlášen nejlepším fotbalistou světa. A to hned dvakrát. Najednou se mu totiž podařilo opanovat jak tradiční hlasování časopisu France Football – Ballon d’Or (Zlatý míč), tak i tehdy poměrně novou anketu FIFA World Player of the Year (FIFA hráč roku).

MEGA dohoda! Arsenal souhlasil s novou smlouvou pro Mesuta Özila

Libérijský reprezentant byl od roku 1956 (kdy se cena začala udělovat) prvním neevropským a jediným africkým fotbalistou, kterému se na Ballon d’Or podařilo dosáhnout. Weah ve své kariéře zářil nejvíce v Monacu, AC Milán a PSG. A právě v pařížském velkoklubu nyní působí jeho 16letý syn Timothy.

George Weah of Paris St Germain

Pokud vás zmátl titulek, v němž stojí, že je syn libérijské legendy Američan, vězte, že se Timothy Weah narodil v New Yorku a už má za sebou zápasy za tým USA do 17 let.

Jeho starší bratr George po otci talent tolik nezdědil. Odehrál 2 sezony v nižších soutěžích ve Švýcarsku, vyzkoušel si i 1. bulharskou ligu, a poté, co vloni opustil B-tým PSG, je volným hráčem. Timothy má před sebou, jak se zdá, zářnou kariéru. Včera se opět dostal do podvědomí (minimálně té francouzské) fotbalové veřejnosti.

Weahovy kousky uvidíte na další stránce. Nabídneme vám i nejznámější gól jeho otce, který v dresu AC Milán předvedl úchvatný sprint přes celé hřiště a zakončením přesně k tyči ponížil Hellas Veronu.