Je konec, Wenger odchází. Po sezoně řekne Arsenalu sbohem


14689


Zdálo se, že tohle spojení bude trvat věčně. Jenže je podle všeho konec. Po letošní sezoně přijde Arsenal o ikonu. Arséne Wenger se s klubem rozloučí po téměř jednadvaceti letech.

Legendární kouč, který přišel do Londýna v září roku 1996, trénuje svou poslední sezonu na Emirates Stadium. Alespoň podle anglického tisku.

Wenger má kontrakt jen do konce aktuální sezony a zatím ho neprodloužil. A s velkou pravděpodobností ani neprodlouží. “Wenger na konci této sezony opustí Arsenalu,” tvrdí ostrovní novinář David Woods.

66letý manažer údajně skončí bez ohledu na to, jak si Arsenal letos povede. Titul netitul, Wenger skončí. “Francouzi končí smlouva na konci sezony a vypadá to, že jakékoliv umístění nebude mít na jeho rozhodnutí vliv,” píše Woods.

Wenger by i přes odchod od kormidla mohl v Arsenalu přece jen zůstat. Jen v jiné roli. V jaké, to se nejspíš dozvíme až po sezoně. Úplný odchod ze svět fotbalu si totiž nedokáže představit. “Vůbec na to nedokážu pomyslet, děsí mě to. U fotbalu chci zůstat tak dlouho, dokud to bude možné,” řekl před časem Wenger.

Seznamte se s Ruby Mae, sexy dračicí mladíčka Tottenhamu Alliho

Kdo jej nahradí? Jestli někdo čekal některého velikána typu Mourinha nebo Guardioly, je na omylu. Majoritního vlastníka klubu Stana Kroenkeho prý zaujal Eddie Howe, manažer loňského nováčka z Bournemouthu.

Teprve 38letý kouč je vůbec nejmladším mužem na lavičce v Premier League. I přes omezené prostředky s klubem loni získal 42 bodů, přičemž se prezentoval líbivým ofenzivním fotbalem.