Jak se stát úspěšným sázkařem? Užitečné rady pro začátečníky i pokročilé


2988


Začínáme!

Spousta sázkařů, ať jsou sebelepší, nemají disciplínu a předem vytyčená pravidla hry. V neposlední řadě nemají ani systém ve vkladech a v operování se svými penězi. To je však velká chyba, na kterou mohou v budoucnu velmi doplatit.

Pokud chcete být úspěšní a nechcete ohrožovat finanční situaci svou a svých blízkých, je třeba, abyste si odložili na sázení určitý obnos peněz, který budete používat pouze na hru, a které můžete oželet v ostatním životě. Jedná se o tzv. bank. Je jen na vás, kolik si odložíte na sázení, do banku můžete postupně přihazovat, nebo ubírat peníze.

Ovšem pozor! V závislosti na výši banku byste měli upravit své vklady! Tomu se zase říká money management.

Neriskujte!

Takže pokud máte bank například 20 tisíc Kč, tak váš střední vklad by se měl pohybovat mezi 1,5 – 2% (čili 300 – 400 Kč), ten nejvyšší by pak neměl přesáhnout 3% (600 Kč) vašeho banku. Maximálně lze dát strop na 5% z Vašeho banku (pokryje Vám při tomto banku 20 proher. To by se ale nemělo stávat sázkaři, který má přehled, informace. orientuje se v daném sportu a dodržuje pravidla sázení). Proč? Váš bank vám pomůže překlenout neúspěch v obdobích, kdy se vám nebude dařit (díky dodržování přísných pravidel sázení by však těchto období mělo být co nejméně, ale k tomu se ještě dostaneme).

K lepším výsledkům vám pomůžou i tyto detailní rozbory zápasů od odborníků – ZDARMA

I když budete dejme tomu pět dní po sobě ve ztrátě, stále budete mít v zádech svůj bank, který vám na ulehčenou řekne, že je stále odkud brát a do jisté míry vám zamezí sázet „voloviny“, abyste vyhráli prohrané peníze zpět. K tomu je ale potřeba dodržovat statistiku vlastních tipů, vkladů, kurzů a dalších „maličkostí“, bez kterých to prostě nejde. Zkrátka a dobře musíte mít neustálý přehled o toku svých financí, které investujete do sázek a tím pádem i přehled o aktuální výši svého banku!

Naučte se nesázet horentní sumy, když na to nejste finančně ani psychicky připraveni. Pokud máte omezený rozpočet banku, nestyďte se sázet např. 200 kč, pokud to odpovídá výši vašeho středního vkladu. Důležité je nebrat vklady na lehkou váhu, protože nedodržování důvěr k zápasům a od nich odvíjejících se vkladů se vám může zle nevyplatit. Proto je potřeba k sázení přistupovat s chladnou hlavou a vždy mít střízlivý úsudek. Platí, že pokud o zápase nemám dostatek informací, nebo se necítím dobře (ať už fyzicky, či psychicky) radši nesázím.

Inspirovat se můžete také u ostatních sázkařů! Aktuální a nejčastěji sázené typy jako na dlani

A jak to vypadá v praxi?

Při informačních tipech na sázení se většinou neuvádí vklad v penězích (Kč), ale v jednotkách – units. Protože každý může mít různě velký bank a tím pádem i jiný money management.

Vezměme si například, že máte výše zmiňovaný bank 20 000,- Kč. Max sázku máte 3% tedy 600 Kč. Střední vklad cca 400 Kč a nejnižší vklad 100 Kč.

Dáme tedy, že 1 unit = 120 Kč, tedy vklad na zápas s nejnižší důvěrou dáte za sto dvacet korun. A takto dál:

1 unit = 120 Kč

2 units = 240 Kč

3 units = 360 Kč

4 units = 480 Kč

5 units a více units = 600 Kč

Zde je důležité se držet pravidla, že i kdyby byl tip s vyšším vkladem např. 10 units, nemůžete reálné peníze takto navyšovat, jelikož je bank omezen na 20 000 Kč. I tip s velkou důvěrou, velkým vkladem může být KO.

Navyšujte uvážlivě

Pokud se Vám díky dodržování těchto pravidel podaří bank navýšit, je pak možné navýšit i jednotlivé vklady (ideálně je z výher část vybrat a ponechat jako zisk a část investovat do vyššího banku a tím si moci zvýšit i vklady na jednotlivé units). Příliš ale nedoporučujeme navyšovat částku pro 1 unit (a tím i samotný money management) v průběhu jedné sezony a už vůbec ne nějak radikálně (určitě ne více, než 1,5-násobek předchozích vkladů). Může se stát, že chytíte špatnou sérii a přijdete o dost ze svého dosavadního zisku a tím i navýšeného banku. Ideální doba na navyšování banku je v létě, kdy se hraje minimum zápasů. Pokud sázíte primárně na tenis, je ta doba pro změnu od konce listopadu do začátku ledna.

Pokud máte vyšší bank, je to samozřejmě analogicky úměrné money managementu, jak jsme si uváděli v příkladu.

Pokud však máte bank nižší, je třeba upravit sázky na jednotlivé units – např. 5000 Kč bank

1 unit = 50 Kč

2 unit = 100 Kč

3 unit = 150 Kč

4 a více unit = 200 Kč

Rada na závěr: Jelikož je to malý bank, je potřeba držet i menší vklady a výhry ze začátku investovat do navýšení banku, abyste si postupně mohli dovolit větší rozptyl.

Pro začátečníky jsou výhodné také vstupní bonusy sázkových kanceláří.

Poskládejte si tiket bez rizika prohry, pokud prohrajete, vrátí se vám třeba 1.500 Kč! Případná výhra je vaše