‘Jak jste mu mohli věřit,’ Kritizuje nejpodivnější letní přestup bývalá hvězda Chelsea


5134


Každé léto se najde přestup, který sice není brán jako nějak hvězdný, ale na základě všemožných okolností je mu věnována velká pozornost fanoušků i médií. Přesně tohle byl případ francouzského reprezentanta a hvězdy finále EURA Moussy Sissoka.

Terry dostane plat, který se nedá odmítnout. Jenže ne od Chelsea, ale…

Ten zamířil po velmi vleklých jednáních, různých prohlášeních i spekulacích na White Hart Lane za pět minut dvanáct. A to doslova. Zhruba 2 hodiny před deadlinem byl dojednán Sissokův přestup za 35 milionů eur do Evertonu. Liverpoolský celek poslal pro hráče i soukromý tryskáč a zbytek měl být formalitou.

Ovšem to by to nemohl být Sissoko, aby vše proběhlo bez problémů. Půl hodiny před koncem přestupového období se na twitteru objevila jeho fotka s dresem Tottenhamu. S ústy otevřenými dokořán nejspíš reagovali ve vedení Toffies. Takový podraz zřejmě nečekali. Tottenham je sice nepřeplatil (přestupová částka byla rovných 35 milionů eur), ovšem hráč si umanul, že chce jít raději do Tottenhamu.

FBL-EUR-C1-MONACO-TRAINING

Přesto, že ještě v červnu označil Arsenal za “klub jeho srdce” a během léta se často nechával slyšet o tom, jak sní o dresu Barcelony nebo Realu Madrid. Jasným vítězem této přestupové tahanice bylo vedení Newcastlu. Těžko říct, jestli Magpies s hráčem spolupracovali, ale povedlo se jim ustát všechny nabídky a nakonec cena, kterou už před létem požadovali, byla vyplacena do poslední pence.

Tím, kdo může zatím smutnit, je Tottenham. Sissoko za dva měsíce v bílém dresu stále ne a ne nabrat formu. Jeho trápení a nevypočítavost Daniela Levyho komentuje Chris Sutton. Hráč, na něhož budou navždy pamatovat v Blackburnu a Celticu Glasgow.

Chris Sutton

“Sissoko byl špatný nákup a Pochettino jej teď zpochybňuje,” reaguje na možné rozpory mezi hráčem a trenérem Tottenhamu. Ten po ligové porážce s Chelsea prohlásil, že odmítá stavět hráče pouze na základě jejich vysoké ceny. Řekl též, že Sissoko absolutně nesplňuje očekávání a musí ještě hodně pracovat na tom, aby si vysloužil návrat do sestavy.

Útočník, který byl jedním z hlavních tahounů Blackburnu během jeho senzační cesty za titulem v roce 1995 ohledně Sissoka ještě přitvrzuje. “Podle mého to byl dost riskantní přestup. Celá anglická fotbalová veřejnost jako by si říkala: “Proč ho jen proboha koupili?” Jak mu mohli věřit? Je to obrovské zklamání. Zbytečně vyhozené peníze,” uzavírá autor 83 branek v Premier League.