Italové už mají jasno – Schick v létě ze Sampdorie odejde a skončí v…


17163


Patrik Schick je bezesporu největším českým talentem od doby Rosického a Nedvěda. Těžko říct, jestli máme v některé elitní evropské soutěži lepšího mladíka. Právem se o něj tedy strhnul těžký boj – snaží se o něj Dortmund, Tottenham, Arsenal, Barcelona či Neapol. Podle italského listu La Stampa už je ale všechno jasné. Dokonce přišel i s detaily smlouvy.

RAMOS se pořádně pustil do PUQUÉHO! Při oslavách titulu mu to pořádně nechal sežrat

Podle něj by měl český talent skončit v Sampdorii a ještě v létě odejít do Juventusu. Jediné, co by tomu bránilo, je vysoké odstupné (činí 25 milionů eur), to by ale chtěl italský velkoklub pokrýt jen zčásti, zbytek sumy by dorovnal přesunem jednoho nebo dvou hráčů. Zřejmě si tedy Juventus Schicka velmi cení a má o něj veliký zájem.

Není ostatně divu. Mladík vstřelil v Serii A již jedenáct gólů, což je v jeho věku zcela výjimečný počin. A to ještě ne vždy nastupuje od začátku zápasu. Podle Italů by si tím měl v Juventusu vysloužit smlouvu na pět let (!), přičemž jeho roční plat by činil neuvěřitelných 40 000 000 korun! To jsou peníze, za které už by stálo o přestupu uvažovat. A přestože hráč před časem deklaroval, že chce především hrát a přestup řešit až později, je možné, že tohle ho zkrátka zviklá.