Ibrahimovičův odchod z Manchesteru? Mourinho tvrdí, že by byl šťastný…


4147


Řada expertů před sezónou pochybovala, jak se dokáže Ibrahimovič v Anglii prosadit. Přeci jen v PSG měl vybudovanou skvělou pozici a v Manchesteru začínal opět od nuly. Ale podařilo se mu to, jeho statistiky jsou naprosto skvělé. Pětatřicetiletý útočník nastoupil v Premier League k pětadvaceti zápasům, ve kterých vsítil patnáct gólů a přidal šest asistencí. Mimochodem, víc jich zapsal pouze Pogba, což trochu boří tradiční řeči o Ibrahimovičovi jako sobci. Jak to ale bude dál…?

Neymar do Manchesteru United? Mourinho má jasný názor…

Ibrahimovič ale není nejmladší, i to může být jeden z důvodů, proč mu na Old Trafford nabídli smlouvu pouze na rok. A ta za pár měsíců vyprší, takže v tuto chvíli probíhají mezi týmovým vedením a hráčem velmi dlouhá jednání. Majitelé Manchesteru United by ho jistě velmi rádi udrželi, přeci jen, patnáct gólů v Premier League a dalších jedenáct v pohárech, to je velmi solidní číslo.

Otázka však zní, co bude chtít hráč. V tomto věku se již většina fotbalistů vrací domů, z čehož by mohla hodně vytěžit švédská liga, ve hře je i opětovný zájem PSG, potichu se spekuluje o tom, že by “Ibra” rád zkusil i Španělsko. To musí přidávat vrásky na čele José Mourinhovi, který by v něm ztratil spolehlivého střelce. Na druhou stranu, jeho názor je veskrze lidský a naznačuje skvělý vztah s hráčem.

„Jsem v klidu a čekám na jeho rozhodnutí. Pokud zůstane a bude spokojený, budeme spokojení i my. Pokud se rozhodne odejít a hledat jinou výzvu, pak za něj budu šťastný také.“

– José Mourinho, trenér Manchesteru United

Nečekané, že by se Portugalec na stará kolena změnil? Toto je totiž vyjádření plné respektu k hráči, který v kariéře něco dokázal a dokládá, že uznávaný trenér si jméno nevybudoval jen na hřišti. Ovšem ať tak nebo tak, pořád je nejpravděpodobnější, že Ibrahimovič si pobyt na ostrovech ještě alespoň o rok prodlouží.