I Barcelona měla špatné nákupy a tohle je ten bezkonkurenčně nejhorší


9138Ani ti nejlepší skauti světa někdy nedokážou odhadnout potenciál mladých fotbalistů. A mýlili se i skauti jednoho z nejlepších týmů světa – FC Barcelony. V následující rubrice vám představíme 15 nejhorších přestupů tohoto katalánského velikána a stojí to opravdu za to.

1, Keirrison de Souza Carneiro (2009)

Ještě nikdy v historii klubu se skauti španělského mistra nespálili víc, než když svému klubu dohodili Brazilce Keirrsona. Ten v roce 2009 přestoupil, jako dvacetiletý útočník klubu Pameiras, do Barcelony za 14 milionů eur, avšak za 5 let, kdy působil v španělském klubu, nenastoupil k jedinému zápasu v dresu Blaugranas.

“Ano, musím uznat, že z tohoto přestupu jsem byl opravdu zklamaný, Všichni jsme doufali, že se Keirrison v našem týmu usadí a bude náš útočník číslo jedna. Ovšem opak byl pravdou.. Nemohli jsme mu dát šanci v A-týmu, jelikož nesplňoval trenérovi požadavky. Byl to opravdu velký přešlap, ale i to se občas stane. Každopádně mu přejeme do budoucna hodně štěstí jak ve fotbalu, tak i v osobním životě.”

A tak se Keirrison potuloval po hostování (Benfica, Fiorentina, Santos, Cruzeiro a Coritiba), nakonec s ním v roce 2014 Barcelona definitivně rozvázala smlouvu a zbavila se tak svého nejhoršího hráče v historii. Jen ještě doplníme, že Keirrison  od roku 2011 působí v klubu Coritiba, kde za 5 let nastoupil do 47 zápasů, ve kterých vstřelil 6 gólů.

To je celkem smutná statistika na borce, který přišel do Katalánska za 14 milionů eur, no ne?