Hvězda Bayernu potvrdila: Odmítl jsem nabídku 65 milionů eur!


4417


Moc často se nestává, aby samotný fotbalista zastavil svůj přestup, jehož součástí by bylo zhruba 65 milionů eur a navrch kvalitní obránce soupeře. Najdou se ale i výjimky. Jednou z nich byl Franck Ribéry. 33letý francouzský záložník, který působí v Bavorsku už jubilejním desátým rokem zavzpomínal na situaci, která nastala krátce po jeho příchodu do Bayernu.

Jak si žije PAUL POGBA? Tohle je exkluzivní album z jeho nového domu. Stál 100 MILIONŮ!

“Samozřejmě jsem přemýšlel i o možnosti odejít z Bayernu,” svěřil se Ribéry v rozhovoru německému listu Kicker. “V letech 2008, 2009 mě chtěl každý velkoklub: Juventus, Inter, Barca, Manchester United, Chelsea, atd…”

V té době údajně šéf Bayernu Rummenigge přijal nabídku Chelsea za Ribéryho, která čítala 65 milionů eur a Josého Bosingwu, který měl za sebou po příchodu z Porta za 21 milionů eur snovou sezonu. To, že se následně na rok zranil a do skvělé formy se nikdy nevrátil neberme v potaz. 🙂

Ribery says he will continue until his body gives up

Ribéry každopádně věří, že i tímhle rozhodnutím pomohl Bayernu k tomu, že je nyní tam, kde je. “Při ohledu zpět musím poděkovat Ulimu Hönessovi a Rummeniggemu za neustálou komunikaci přímo se mnou v té době. Nyní jsem tady už desátým rokem a vyhrál jsem úplně všechno. Mé rodině se též daří a i já jsem spokojený.”

Ribérymu končí po příští sezoně v Bayernu smlouva a rodák z Boulogne už nastiňuje své plány do budoucnosti. “Už delší dobu říkám, že tohle je můj poslední klub v Evropě. Budu tady hrát do té doby, než můj kotník nebo koleno neřekne “stop,” připomíná Francouz své vleklé zdravotní problémy, které jej trápí čím dál víc.

Franck Ribery claims to have rejected offers from Chelsea and Man Utd in 2009

“Pokud bude zdraví sloužit, myslím si, že mám určitě na to, abych hrál na téhle úrovni ještě alespoň dva nebo tři roky,” uvádí fotbalistu, jenž oslaví příští pátek své 34. narozeniny. “Mám k Bayernu skvělý vztah. Až skončím, mohl bych tu trénovat mládežnické týmy,” uzavírá Ribéry.

V letošní sezoně se francouzský veterán dostal do zápasů víckrát, než tomu bylo v posledních dvou letech a i díky tomu rozhodně nelituje listopadového prodloužení smlouvy.