Hvězda Barcelony překonala legendárního Pelého a stala se nejúspěšnějším Brazilcem!


6299


Brazilský ofenzivní génius Pelé je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů historie, ale o jeden primát právě přišel – už totiž není nejúspěšnějším Brazilcem všech dob. Rozhodl o tom zápas Barcelony, která po hattricku Luise Suaréze rozdrtila Granadu 3:0 a došla si tak pro další mistrovský titul v La Lize. Real Madrid se tak pod vedením Zidana musel spokojit s místem druhým a další finalista Ligy Mistrů Atlético Madrid s bronzovou pozicí.

Ještě o něco větší význam než pro zbytek týmu měl zápas pro brazilského krajního obránce, Daniho Alvese – ten totiž zlomil hned dva velké milníky, které před ním v jeho úspěchy prošpikované kariéře ležely. Nejenže si připsal svoji 100. asistenci v La Lize, když přihrával na druhý Suarézův gól, ale dokonce překonal i zaprášený rekord svého krajan Pelého!

Výhra ve španělské lize pro něj totiž znamenala 30. trofej kariéry a Alves se tak stal prvním Brazilcem, který této mety dosáhl – odteď druhý Pelé jich má na kontě “pouze” 29. K Alvesově výjimečnosti přispívá také fakt, že co se týče asistencí, jsou před ním v rámci historii La Ligy pouze geniální Luis Figo a Lionel Messi. Brazilský 33-letý veterán tak tedy rozhodně nepatří k hráčům, kteří by se jen svezli se zbytkem týmu, ale na svých úžasných 30-ti trofejích se podílel vskutku velkou měrou.

Teď už se snad jen zbývá zeptat, na jak vysokém čísle se tento jihoamerický šikula zastaví – a jestli jeho rekord bude někdy v blízké budoucnosti vůbec nějakým způsobem ohrožen.

I v této sezóně předváděl nestárnoucí Alves skvělé kousky:

https://www.youtube.com/watch?v=QUXMEcdTgeo