HOTOVO: Julian Draxler se dočkal! Jeho přestup z Wolfsburgu byl potvrzen


21459


To, o co Julian Draxler tak dlouho usiloval se stalo konečně skutečností. Mladý německý záložník odchází po roce a půl z Wolfsburgu a poprvé v kariéře míří za hranice Německa. Dohodl se totiž s francouzským PSG! Fanoušci Arsenalu si tak můžou už po tolikáté povzdechnout nad tím, že je konkurence znovu na přestupovém poli porazila.

Jeden z nejlepších gólmanů světa prodloužil kontrakt do roku 2022! ‘Věřím tomuhle projektu,’ říká

Draxler byl totiž dlouhou dobu spojován právě s přestupem do Arsenalu, a poté, co v létě prohlásil i do médií, že by chtěl stůj co stůj opustit město Volkswagenu, to už vypadalo, že každou chvíli vyjde do světa jeho fotka s Arsénem Wengerem. Jenže opak byl pravdou.

Přitom to není tak dlouho, co 23letý levý záložník měnil dres naposledy. V létě loňského roku přestupoval za 36 milionů eur z Schalke do Wolfsburgu, kde se mu (a s výjimkou Ligy mistrů ani klubu) nedařilo podle představ, ale po kvalitních výkonech na EURU to vypadalo, že se Draxler znovu naladí na správnou vlnu.

c0s89pgxeaasw4z

 

Jenže tomu tak nakonec nebylo a Draxler i přes to, že o rok dříve podepsal pětiletý kontrakt u Vlků, prohlásil, že chce odejít. Závod o talentovaného fotbalistu nakonec vyhrálo Paris Saint-Germain. Pařížané se podle všeho domluvili s Wolfsburgem na 35 milionech eur. Dalších 10 má německý klub případně inkasovat na bonusech.

Po odchodu Oscara z Chelsea do Číny tak máme další velký zimní transfer, který je dohodnutý ještě před začátkem ledna. Hold každé nové přestupové okno posouvá laťku čím dál tím výš. A tím to ještě nekončí.

PSG totiž žádá Draxlerova spoluhráče a podle mnohých nejlepšího levého beka na světě Ricarda Rodrigueze. Pokud by byl potvrzen i jeho přestup na Parc des Princes, měl by švýcarský obránce zůstat u Vlků ještě do konce sezony na hostování.