Historický milník fotbalu! Nové pravidlo bylo poprvé využito v praxi slovenským rozhodčím. Jak to celé vypadalo?


30842


Nejpopulárnější sportovní hra na světě má za sebou další historický milník. Fotbal jde s dobou a tak se mění i jeho pravidla. Jaké nové pravidlo bylo využito v praxi tentokrát?

Do nedávna jsme ještě všichni volali po brankové technologii, která je již nedílnou součástí fotbalu. Není tomu dlouho, co se při rozehrání míče nahrávalo na hráče před vámi. Nyní stačí na rozehrávku jediný hráč, který pošle míč na vlastní polovinu hřiště.

A na řadu přišlo také další nové pravidlo.

Guardiola na novináře vytasil nečekanou odpověď. Co trenér City řekl?

Jedná se o situaci, kdy rozhodčí zhodnotí faul hráče na žlutou kartu. Pokud je v takovéto situaci hráč již žlutým kartónkem napomenutý, je jasné, že by následovala červená.

Doposud se hra okamžitě po faulu přerušila a hráč šel předčasně do sprch. Nyní však má rozhodčí právo nechat hru plynule pokračovat pokud zhodnotí, že by mohl mít druhý tým zajímavou šanci na vstřelení branky. Pokud faulující hráč zasáhne opět do hry (a jeho počínání může být již jakkoliv povolené), rozhodčí hráče vyloučí.

Slovenský rozhodčí Ivan Kružliak využil jako první rozhodčí při zápase Zenitu s Maccabi Tel Aviv toto pravidlo. Maccabi v tu dobu vedlo 3-1. Rozhodčí nechal po faulu hru pokračovat a Zenit si vypracoval zajímavou šanci. Rozhodčí byli doposud nuceni hru okamžitě přerušit a udělit druhou žlutou kartu.

Před střelcem se ale opět ocitl faulující hráč a zasáhl do hry. Ta byla přerušena. Hráč byl poslán do sprch a rozhodčí nařídil volný přímý kop. Ten Zenit proměnil a zápas ještě dokázal otočit na 4-3.

Akce je podrobně rozebrána ve videu níže:

 

Souhlasíš s rozhodčím a zachoval by ses stejně? Nám se nové pravidlo líbí.