Henry: ‘Wenger není vhodným trenérem pro Anglii.’ Proč?


2118


Po velmi rychlém konci Sama Allardyce u kormidla anglické reprezentace, zaviněném korupční aférou, se dočasně ujal Albionu Gareth Southgate. Odchovanec Crystal Palace a někdejší hvězda Aston Villy ale ví, že doba jeho působení jako trenéra jeho země moc dlouhá nebude.

Francouzská trenérská legenda čeká na to, až udělá Mourinho chybu! Chci vést Manchester United, přiznala

Vzhledem ke své končící smlouvě v Arsenalu a znalosti anglického prostředí je mezi možné kandidáty pasován Arséne Wenger. Bylo by ale jeho angažování nejšťastnějším řešením? O tom promluvil pro francouzskou tiskovou agenturu legendární útočník Gunners Thierry Henry.

“Nikdy neříkejte nikdy, ale nemyslím si, že se tohle uskuteční. Už několikrát jsem říkal, že Arséne má raději každodenní kontakt s týmem, což samozřejmě není případ trénování národního týmu,” říká Henry.

“Myslím si, že odpověděl sám sobě, když dříve zdůraznil nutnost trénování Albionu Angličanem. To jsou opravdu jeho slova. Bylo by skvělé, kdyby ve své 20. sezoně v Arsenalu vyhrál titul. Ale zvládne to? Konkurence je obrovská,” naznačil Henry možné cíle Wengera pro jeho dost možná poslední sezonu na Emirates Stadium.

Výsledek obrázku

A v pozadí nezůstal ani ředitel FA (anglická fotbalová asociace) Martin Glenn. “Preferovat budeme anglického trenéra. Myslím si, že nestabilní výkony našeho národního týmu na turnajích jsou spojeny s problematikou hrdosti a strachu – takže týmové identity,” řekl pro BBC Glenn.

“Nechci předem vyřazovat neanglické kandidáty, kteří by také mohli být kvalitní, a chtěli by dlouhodobou spolupráci. Bylo by šílené natolik zúžit pole kandidátů, ale jak říkám – upřednostňujeme anglické kandidáty,” uzavřel důležitý muž anglického fotbalu.

https://youtu.be/CiEEI77fVEI