Hamšík je bůh! Neapol je mu malá, kam hvězda Slovenska zamíří po EURO?


12115


Rusko na něj bylo malé. Nevěděli si s ním rady. Marek Hamšík, opora slovenské reprezentace na EURO 2016 ve Francii, jednoznačně potvrdil všechny spekulace okolo toho, že je nejlepším hráčem Slovenska poslední dekády.

Neapolský špílmachr režíroval ze středu zálohy hru Kozákova výběru a s chutí si řekl o zájem velkoklubů. Asistencí vymyslel branku Weisse, druhou parádu předvedl v závěru prvního poločasu, když se sám parádní ranou postaral zvýšení stavu.

,,Dlouhodobě je v reprezentaci klíčovou postavou, vůdcem mužstva. Jeho výkon proti Rusku byl skvělý a hlavně týmový, protože velmi pomohl i v defenzivní činnosti. A dal také krásný gól, velkou měrou přispěl k vítězství,” citoval slovenského trenéra Jána Kozáka server pravda.sk.

Borec s výrazným image je oporou italské Neapole, v níž působí řadu let, už od roku 2007. Otázkou je, jaký klub se ozve a kde bude působit v nové sezóně. Už před šampionátem se spekulovalo o konci jeho účinkování v Azzurri, jak se neapolskému celku přezdívá. Když vezmeme v potaz jeho výkony na EURO, tak se zájem o jeho služby ve vedeních gigantů předních evropských lig ještě zvedne.

Podle trenéra slovenské reprezentace Jána Kozáka je Hamšík na další zastávku připravený. ,,V Neapoli lidsky i fotbalově dozrál. Neapol už mu je malá. Za přístup k fotbalu a za výkony, které odvádí, by si zasloužil velký klub. Má na to,” ukončil toto pro Slováky krásné téma reprezentační kouč.

[youtube id=”GtvHkZBOHRE”]