Hal Robson-Kanu míří zpět do Premier League! Kdo ulovil ztracenou hvězdu Walesu?


2760


Ještě nedávno o něm nikdo nevěděl, jenže svými výkony na EURO 2016 zaujal nejeden klub a kdejakého fanouška. Hal Robson-Kanu odmítl milióny a nyní se vrací zpět do nejvyšší anglické ligy, aby ovládl Premier League.

Hal Robson-Kanu, překvapivé jméno na soupisce Walesu pro evropský šampionát ve Francii. Robustní střelec patřil k nejzkušenějším a tudíž k nejstarším členům kádru, ale trenér ostrovního státu jeho nominování určitě nelitoval.

Kanu byl dlouhou dobu bez angažmá, ale svůj čich na góly ukázal už v zápase se Slováky, kdy rozhodl svou brankou o vítězství Balea a spol. 2:1. Později se prosadil i po parádní akci do sítě Belgie. Rodák z anglického Londýna se tak stal velikým překvapením a o jeho podpis se rvalo hned několik klubů.

Dnes už sedmadvacetiletý borec byl skoro deset let hráčem Readingu, ve kterém odehrál okolo 220 duelů. Kvůli úpadkům formy a zraněním s ním už Reading nepočítal, ale díky výkonům na EURO se zájem o jeho služby rapidně povznesl.

Kniha o podnikání na AMAZONU! 10 kroků k finanční svobodě a to jen za poštovné!

Během léta se při skloňování známějších jmen na Velšana zapomnělo, ale přesto jej jeden klub ulovil. Anglický West Bromwich, klasický klub hrající Premier League, dotáhl jeho přesun zcela zdarma.

Pro mě a mojí rodinu to bylo velmi důležité rozhodnutí. Jsem nesmírně šťastný, že sem tu,“ vyjádřil svoje pocity po po přestupu na Hawthorns.

West Brom je perfektní klub se skvělým trenérem. Jsem velmi rád, že jsem zpět v Premier League. Děkuji Readingu za všecko, co pro mě udělal, ale je čas přijmout úplně novou výzvu,“ dodal welšský kanonýr.

[youtube id=”TOgaZ_PgfuE”]