Guardiola stále pod palbou! U Citizens neprokáže, že je dobrý manažer, říká Tourého agent. Posílá ho jinam


7655


Trenér Manchesteru City je ve funkci krátce a už je pod palbou kritiky. Tentokrát se do něj obul agent jednoho z jeho hráčů.

 

Nedávno jsme psali o několik let starém výroku Pepa Guardioly na adresu Manchesteru City (ČLÁNEK ZDE). V něm hrál jednu z hlavních rolí Yaya Touré, který má momentálně osobní problém právě s trenérem Citizens a je možné, že zanedlouho změní působiště, možná už v lednu.

Toho se rázem chytil Tourého agent Dimitri Seluk, jehož Yaya považuje za svého druhého otce. Seluk se ihned do Guardioly obul a nebral si servítky.

„Jestli chce mít Guardiola válku, má ji mít“, začal hned ostře.

Od doby, kdy vedl španělský kouč rezervu Barcelony, byl jen u kormidel evropských gigantů – A týmu Barcelony, Bayernu Mnichov a nyní Manchesteru City. Toho se právě chytl Seluk a naznačil, že zatím nedokázal, jak je dobrým manažerem.

Guardiola: Dokud se Yaya Touré neomluví, nebude součástí Manchesteru City

„V Barceloně měl skvělý tým, který před ním vybudoval Frank Rijkaard a pak měl štěstí, že v týmu měl Lionela Messiho. Právě Messi je ten, co dělá Barcelonu tou jaká je, nikoliv Pep. To dokazuje nyní i Luis Enrique“, shazoval jeho zásluhy v Katalánsku.

„Jestli chce Pep dokázat, že je skvělý manažer, pak by měl jít do Zaragozy nebo Sunderlandu. Teprve potom uvidíme jak je dobrý, když nebude mít zrovna nejlepší tým a půl miliardy liber na útratu.“, obouval se dál do Španěla.

„Dokázal by snad to co Claudio Ranieri s Leicesterem nebo Pochettino s Tottenhamem?“, položil řečnickou otázku.

Je patrné, že Dimitri Seluk nemá ve Wearside zrovna dobré vztahy, ale to že nezmínil Pepovy úspěchy, kdy za 9 let získal 22 trofejí, svědčí o agentově objektivnosti.