Guardiola přitvrzuje! Kdo přibere, může na fotbal zapomenout, rozhodl


4043


Deko navíc? Žádný trénink, žádný zápas. Posilovna! Nový manažer Manchesteru City Pep Guardiola se se svými ovečkami nemaže.

Přísný Španěl před časem zakázal hráčům Citizens některé džusy a tučná jídla včetně oblíbené pizzy, teď ještě přitvrdil. Kdo překročí doporučenou váhu, může na fotbal zapomenout…

Zkrátka a dobře, místo tréninku nebo utkání pořádné galeje! “Pokud někdo přibere, tak nebude trénovat s týmem. Už tu máme několik hráčů, kteří takhle dopadli,” svěřil se anglického tisku francouzský obránce Gael Clichy.

O koho jde, neprozradil. Kabina ale prý rozhodnutí Guardioly rozumí. “Hrajeme fotbal a musíme převzít zodpovědnost za to, co děláme na hřišti. Když máte vyšší hmotnost, je větší pravděpodobnost, že se zraníte, což může dostat tým do potíží,” dodal chápavě Clichy.

Podle Francouze je přístup nového kouče osvěžující. Není totiž všude zvykem, že by trenér měl na hráče takové požadavky. “Řada lidí si myslí, že tohle je běžné, že by to takhle mělo fungovat. Z vlastní zkušenosti ale vím, že to tak není,” podotkl Clichy.

Guardiola vládl podobně tvrdou rukou i v Barceloně nebo Bayernu. Pokutou trestal téměř jakýkoliv prohřešek. Pozdní příchody, extravagantní oblečení, telefonování v tréninkovém centru nebo špatný jídelníček. Německá média dokonce překřtila jeho seznam zákazů na “Guardiolův katalog trestů”.

Vůbec první trénink Guardioly v Manchesteru City

https://www.youtube.com/watch?v=XIa461AIw0c