FOTO: Tohle jsou nové dresy Barcy! Messimu a spol. to v zelené sluší


4789


Barcelona, to je královská modrá a tmavě červená. Klubové barvy Katalánců na nových dresech Messiho a spol. ale nenajdete. Vládne jim energická zelená. Kreativci Nike odvedli skvělou práci.

Zatímco domácí a venkovní trikoty Barca představila už před sezonou, doplňkové třetí dresy jdou do prodeje teprve až teď. A leckoho jejich podoba překvapí.

NOVÉ ZÁBĚRY: Neymar a Suárez leží v bolestech, nepříčetný Messi ječí na fanoušky

Kreativci z Nike, která Kataláncům dresy dodává, zvolili pro náhradní sadu barvu, která není pro španělský klub vůbec typická – zelenou.

Dlužno dodat, že dresy se nadmíru povedly. Decentní tenké vodorovné proužky dávají tričkům šmrnc. V jednoduchosti je zkrátka síla, jak říká klasik.

GALERIE: Jak bydlí fotbalové hvězdy? Mrkněte na luxusní paláce Ronalda, Messiho, Rooneyho a spol.

Před časem se objevila informace, že třetí dresy by měly být bez loga katarských aerolinek. Jak se ukázalo, není to pravda. I zelená trika Barcy ponesou nápis Qatar Airways, což se některým konzervativním fanouškům nemusí líbit. Peníze jsou ale peníze.

Kdy nové dresy hvězdy Barcelony navléknou, není jasné. Nejspíš se tak stane v některém méně významném mači, například domácím poháru.