FOTO: Moderní stadion jen ze dřeva? Ano, jde to! Unikát postaví v Anglii

1
2
3
4
5

9746


Pořádný fotbalový stadion, to jsou tuny a tuny ocele a betonu. I když, tyto materiály vlastně ani nejsou potřeba. Důkazem je ambiciózní projekt arény v Anglii.

Ostrovní celek Forest Green Rovers většina fanoušků nezná, vždyť hraje až pátou ligu. To se zřejmě změní. Provinční klub chce totiž vybudovat unikátní stadion, který bude výhradně ze dřeva…

GALERIE: Hráči Barcy fasovali nová fára! Nejdražší kousek si odvezl Brazilec Neymar

Nepůjde o žádný vesnický plácek s maličkou tribunou pro hrstku místních, ale regulérní stadion, který by se vyjímal i v české lize. Pojme 5 tisíc fandů a bude mít nejmodernější zázemí. Součástí stadionu budou kanceláře, restaurace a velké parkoviště. Vedení Forest Green Rovers odhaduje cenu výstavby na 100 milionů liber.

Forest Green Rovers unveiled plans for their new eco-friendly, wooden stadium

Aréna ponese příznačný název Eco Park a postaví ji společnost, která stojí například za Olympijským stadionem v Londýně. “Navrhli i jeden stadion v Kataru pro světový šampionát. Teď je ale čeká zelená výzva,” poznamenal předseda klubu Dale Vince.

GALERIE: Nasri prodává svůj luxusní palác. Za 200 mega dostanete 7 ložnic i noční klub

Půjde o naprostý unikát. Nikde na světě totiž není aréna pouze ze dřeva. “Na její výstavbu se skutečně použije jen dřevo, takže bude jediná svého druhu. Půjde o nejzelenější fotbalovou arénu na planetě,” dodal Vince.

Další fotky stadionu najdeš na následujících stránkách