Fotbalový koncert na cestách! El Clásico se stěhuje…


4411


Dovedete si představit vyostřenější fotbalový zápas, než je El Clásico mezi Barcelonou a Realem Madrid, dvěma odvěkými rivaly? Ať je výsledek jakýkoliv, jedna věc je zaručená, tento zápas bude skutečnou reklamou na fotbal a potěší oko i těch nejnáročnějších diváků. Pokud si to myslíte také, máme pro vás dvě zprávy, dobrou a špatnou. Dobrá je, že se příští rok odehraje o jedno El Clásico více. Špatná, že v Evropě ho neuvidíte.

Čtyři měsíce od tragédie Chapecoense. Jak to s klubem vypadá dnes…?

Není potřeba se bát, La Liga se samozřejmě nikam stěhovat nebude. K prestižnímu klání mezi velkokluby dojde v létě v rámci projektu International Champions Cup v Americe. Zápas se odehraje 29. července v Miami. Budou to tedy právě Američané, kdo si vychutná celou fotbalovou krásu do sytosti (malou ochutnávku toho nejlepšího, co klání mezi Barcelonou a Madridem nabídly, si můžete prohlédnout ve videu). Dá se očekávat, že stadión v Miami bude vyprodán do posledního místa, přeci jen, takový zápas ještě USA nikdy nehostilo.

Celou akci již potvrdil na svém webu katalánský klub. Od Realu se to samé očekává v nejbližších dnech. Oba týmy by navíc (nebo se o tom alespoň spekuluje) měly odehrát další přátelské zápasy s americkými fotbalovými kluby. Někoho by mohlo napadnout, že se to ani jednomu ze španělských gigantů nevyplatí, opak je však pravdou. Pro oba kluby by totiž účast v zápase měla znamenat velmi výrazný zisk do klubové pokladny.

“Jakmile nastoupí k zápasu (Real Madrid a Barcelona, pozn. red.), nebude na tom nic přátelského. Bude to jako válka. Ani jeden z nich nebude chtít prohrát.”

– Stephen Ross, majitel klubu Miami Dolphins

Zajímavostí je, že to není poprvé, kdy se oba týmy utkají ve vzájemném zápase mimo Španělsko. Poprvé k tomu došlo v roce 1982 na letním turnaji ve Venezuele. Po gólů Vincenta del Bosqueho zvítězil Real Madrid 1:0 a bral na turnaji bronz. Letos však může být všechno naopak, nechme se tedy překvapit, zda náhodou Barcelona Realu tuto porážku po letech neoplatí. Pro Ameriku to bude zcela jistě svátek, pro oba kluby zase výdělek, tedy spokojenost pro všechny…