‘Fotbal jsem si tam vůbec neužíval,’ říká s odstupem bývalý talent REALU MADRID


6993


Často se stává, že mladík, který poprvé opustí klub, kde jej vychovali, aby si zahrál mezi hvězdami, těžce narazí. A stejný příběh má za sebou 27letý španělský záložník, jenž opustil Bílý balet před rokem a půl. Jde o Asiera Illarramendiho.

Fanoušek ARSENALU přichází s neskutečným plánem na řešení krize – chce koupit klub!

Hráč, který před velmi drahým přestupem do Realu Madrid neznal nic jiného, než San Sebastian, se po návratu domů do Baskicka zlepšil a odměnou mu bylo první povolání na reprezentační sraz, na němž si vedle něj odbude debut ve španělském dresu i Gerard Deulofeu.

A mezi nimi i borec, do něhož byly vkládány po vyplacení 32 milionů eur na účet Realu Sociedad na San Bernabeu velké naděje. Ty ale nakonec přišly vniveč. Během dvou sezon odehrál v té době 23-24letý střední záložník zhruba 40 zápasů v základní sestavě, což je vzhledem k tomu, že Real hraje tři soutěže plus případné superpoháry málo.

FBL-ESP-LIGA-ESPANYOL-REALSOCIEDAD

Za poloviční cenu se pak vracel do Sociedadu. Výsledek? Loňská sezona se Illarrovi vydařila a byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu. Letos? Jako přes kopírák a bonusem je už zmiňovaná pozvánka od kouče Lopeteguiho.

“Nemyslím si, že Real byl na mě moc velkým klubem. Sice jsem asi nebyl dost odvážný, ale přestupu do Madridu rozhodně nelituji,” vzpomíná Illarramendi. “Byl to velký krok v mé kariéře a mám na tu dobu dobré vzpomínky. 

“Samozřejmě bych byl raději, kdyby se věci tehdy hnuly jiným směrem, ale co bylo, bylo a zpátky už se ohlížet nechci. Nejdůležitější je, že si tady opravdu užívám fotbal, což bylo v Realu složité,” uzavírá 27letý středopolař, díky němuž bojuje Sociedad o evropské poháry.