Ferguson na lavičce vedle Mourinha? Portugalec chce jednat s vedením United


4927


Je to stále bída. Manchester United ani zdaleka nepřipomíná někdejšího hegemona Anglie. Tady by snad pomohl jedině… Ano, Alex Ferguson. Že je to nemožné? Ne tak docela.

Skot opustil lavičku Red Devils v roce 2013. S úchvatnou bilancí třinácti ligových titulů a dvou výher v Lize mistrů. Je to žijící legenda. Jenže bez většího slova. “José Mourinho to chce změnit,” píše skotský Glasgow Live.

74letý Ferguson má po odchodu do důchodu v klubu roli jakéhosi vyslance a ambasadora, který nemá klíčový vliv na rozhodování amerických majitelů a klubovou strategii.

Podle skotského listu to ale považuje Mourinho, jinak dobrý to přítel Fergusona, za chybu. “Mourinho má za to, že jeho větší vliv v klubu by pomohl United s návratem na vrchol anglického fotbalu,” tvrdí deník.

Wenger mohl vést United od roku 2002, přiznal Sir Alex Ferguson

O jakou pozici by šlo, není jasné. Možná Portugalcova poradce, pravou ruku, která by byla v kontaktu s týmem. Těžko říct.

Pravděpodobné ale je, že sám Ferguson by se více kompetencím nebránil. Podle zákulisních informací je Skot svou pozicí na Old Trafford frustrovaný.

https://www.youtube.com/watch?v=zwSwt-NEyCs