Fanoušek ARSENALU přichází s neskutečným plánem na řešení krize – chce koupit klub!


4326


Míra rozzuřenosti fanoušků Arsenalu po celém světě nyní každým dnem roste a většina z nich si přeje jediné – konec dlouholetého kouče Arséna Wengera. Jeden z fanoušků přišel s velmi bizarním nápadem. Chce koupit většinový podíl v klubu od amerického multimilionáře Stana Kroenkeho.

Jak teroristický útok v Londýně zasáhne i do fotbalu…

“Na světě je zhruba 27 milionů fanoušků Arsenalu. Neříkám sice, že každý z nich musí nutně přispět na tento malý projekt, ale pokud by dal milion lidí 1000 liber (asi 31 000 korun), což je o něco méně, než stojí permanentka na Emirates Stadium,” sděluje svůj plán uživatel Redditu lifeshard92. “Nemyslím si, že je tohle nereálné.”

Ve své crowdfundingové kampani by ale musel nasbírat zhruba miliardu liber, aby většinovou část klubu od Kroenkeho mohl koupit. “Potom bychom mohli koupit jeho podíl s téměř stomilionovým plusem,” dodává fanda Gunners. Zmiňovaných 67 % klubových akcií má totiž hodnotu 904 milionů liber.

“Pokud bychom byli úspěšní, naše možnosti jsou nekonečné. S dalšími 200 miliony liber na přestupy se dají koupit hráči, jaké si my přejeme,” nastiňuje další plány po možné koupi klubu. Zda-li naváže lifeshard92 skutečně na svá slova, bude velmi zajímavé sledovat, jestli vybere alespoň polovinu požadované částky.