Fanoušci Realu Madrid jásají! Klub představil novou podobu stadiónu. Santiago bude jedinečné

1
2

3975


Španělský gigant odhalil plány na velkolepou přestavbu svého domácího stánku Santiago Bernabéu. Celý projekt bude stát asi čtyři sta milionů euro a financovat ho bude plynová společnost IPIC Found.

Velkolepému odhalení projektu šéfoval kdo jiný než samotný ředitel Realu Madrid Florentino Pérez. Přestavba to bude masivní.

gfggdg

“Je to důležitý den pro Real Madrid, jeho fanoušky a naše město. Je to šťastný den, protože jsme společně došli k dohodě, která povede k neuvěřitelné renovaci Santiaga Bernabéu. Jak všichni víme, tento stadion je jednou z ikon našeho města a chceme jej přetavit v jeden z nejlepších stadionů na světě a v neoddiskutovatelný symbol našeho hlavního města,” řekl Pérez.

Co se týče kapacity stadiónu, ta by měla být podle plánů více méně stejná, změní se ale výrazně prostory VIP. Co je ale na celém projektu hlavní, celý stánek Realu dostane úplně novou podobu.

Původní Santiago Bernabeu bylo vystaveno v roce 1947. Rozsáhlá a přestavba chrámu Bílého baletu proběhla v roce 1954. Dále v letech 1982 a v roce 1999 se celý chrám zastřešoval.

Nyní se počítá s projektem, jehož první práce by měly začít po skončení příští fotbalové sezóny. Real totiž čeká několik vyřizování okolo celé přestavby.

Na další stránce se podíváme, jak bude celý projekt vypadat a jak bude probíhat.