Fanoušci MAN CITY si oddechnou. Náhradou za Brava bude tenhle kvalitní gólman


5826


Jednoznačně nejvíce vysmívaným gólmanem této sezony Premier League je chilský brankář Manchesteru City Claudio Bravo. Díky jeho otřesné formě už více chytá Willy Caballero a v létě by měla přijít konečně vytoužená posila pro budoucnost klubu. Je jí mladý Brazilec Ederson Moraes, který momentálně chytá za Benficu.

Čtvrt MILIARDY ročně nabízí BARCELONA tomuto hvězdnému trenérovi! Kdo převezme po Enriquem kormidlo?

Jenže koupě teprve 23letého gólmana rozhodně nebude levnou záležitostí. Podle portugalských médií je ve hře částka těsně pod hranicí 40 milionů eur. Aby taky ne, když Ederson je často označován za nástupce legendárního Julia Cesara.

Zájem Citizens je vskutku enormní. Guardiola dokonce volal 1,9 metru vysokému odchovanci akademie Benfice osobně. Těžit z přestupu ale bude i další tým. A to vysokou měrou.

SL Benfica v Borussia Dortmund - UEFA Champions League Round of 16: First Leg

Ederson totiž ve svých 17 letech odešel z juniorky Benficy do GD Ribeirao z nižší soutěže, a po roce stráveném zde se přesunul do sousedního prvoligového Rio Ave. Tam získal ve třech sezonách (ve dvou z nich odehrál přesně polovinu zápasů) dostatek zkušeností a zadarmo jej získala zpět Benfica.

Ale pod podmínkou, že 50 % z částky, za kterou příště Ederson přestoupí získá právě Rio Ave. To bude pro malý skromný klub vítaná finanční injekce. Vysokou přestupovou částku za gólmana, pro něhož je letošní sezona tou první v roli jedničky na Estadio da Luz, ovlivnil především lednový podpis nové smlouvy, která má platnost až do léta 2023.