Famózní střela z první od Elnenyho! Arsenal dorovnal na 1:1

2658

Poněkud překvapivě měl od prvních minut na hřišti převahu Arsenal. Londýnský klub se snažil hrát aktivně a držel míč na svých kopačkách. Hráči Barcelony však v osmé minutě vykombinovali obranu soupeře a šanci měl Suarez. Rozhodčí však odpískal offside.
Utkání mělo od začátku velký náboj a byl to Ozil, kdo proběhl středem hřiště a nebezpečně zakončil kolem pravé tyče Ter Stegena. Tutovku měl po pasu za obranu Messi, z blízkosti ho však vychytal Ospina. O pár minut později již Barcelona slavila. Ospinu prostřelil Neymar a Barcelona vedla již od 19. minuty 1-0. Po vstřelení gólu byl Neymar hodně namlsaný. Jeho další střelu Ospina lapil do svých rukavic. Arsenal dělal po obdržené brance jednu chybu za druhou a nedokázal se výrazněji prosadit, ba dokonce přejít s míčem přes půlku. Až ve 34. minutě se dostal do šance Welbeck, který spadl v pokutovém území. Rozhodčí však penaltu neodpískal. Poločas tak skončil 1-0 pro Barcelonu.

Na začátku druhé půle se žlutilo. Za zákrok na Neymara dostal žlutou kartu Alexis Sánchez. Po žluté kartě se Sánchez zapsal do utkání i podruhé. Tentokrát však měl ze zápisu radost. Arsenal zabojoval a ikdyž byla jejich situace vzhledem k postupu špatná tým ukázal, že umí hrát pěkný fotbal. Nádhernou střelou se prezentoval Elneny. Ten napálil míč z první z poza šestnáctky a zamířil přímo do šibenice. Přihrával mu právě Sánchez. Na druhé straně v 56. minutě zazvonila tyčka po střele Messiho. Další gól přidal akrobaticky Suárez! Byl to opravdu nádherný volej.