Exkluzivní přiznání! Proč chtěl Mourinho Wengerovi rozbít hubu?


4141


Nenávist? To je opravdu slabé slovo pro vztah Wengera s Mourinhem. Tito dva se opravdu nesnáší do morku kosti. Jejich laškování osciluje na opravdu tenké hranici, ne-li za ní. Dopolední vydání pátečních novin upoutalo v Británii tisíce zvědavých očí. Třeba na poslední straně Daily Mail je obrázek Josého Mourinha s titulkem “Rozbiju Wengerovi držku”.

Zlomím jeho tvář: Man United šéf José Mourinho opravdu nesnáší arzenálů Wenger

V následujících dnech bude na Ostrovech zřejmě pořádně horko. Vychází totiž nová knížka “José Mourinho-Up Close and Personal”, ve které jsou popsány velmi pikantní záležitosti ohledně Mourinha a Wengera.

Sám autor Robert Beasley poskytl tisku malou ochutnávku. Mourinha zná velmi dobře, něco kolem 12 let. Nespočetněkrát mu dělal hromosvod při jeho návalech agrese. Čtenáři  tak v knize najdou opravdové lahůdky ze života Special One.

Ale zpátky k Wengerovi. Podle knihy jejich svár započal v roce 2014. Tehdy se Mourinho nepohodl s Juanem Matou a prodal ho do Manchesteru United. To Wengera překvapilo. Nechápal, proč Mourinho posiluje konkurenci, a vyslal na jeho adresu pár ironických narážek. José samozřejmě zareagoval po svém a označil Wengera za “specialistu na selhání” a dodal “Jeden den ho najdu mimo fotbalové hřiště a rozbiju mu držku.”

O pár dnů později Wengera opravdu rozbil. Jeho Chelsea porazila Gunners 6:0. Ponížený Wenger nepřišel na pozápasovou konferenci. Přes média si pak s Mourinhem vyměnili pár štiplavých argumentů.

Wenger opravdu Mourinha nemusí! Takhle ho setřel na konferenci UEFA

Oheň nenávisti opět vzplál 5. října. Arsenal přijel na Stamford Bridge a dva kohouti si opět vjeli do vlasů. Mourinho se s Wengerem dostal do klinče u postranní čáry.

“Wenger se dožadoval u sudího červené karty a překročil své ohraničené území. Řekl jsem mu, ať se vrátí. V tu chvíli do mě strčil. Řekl jsem mu, že tady nic nevyřešíme, ale že se klidně můžeme potkat někdy na ulici,” popisuje Mourinho.

Tato malá knižní ochutnávka už vyvolala nemalý zájem u fanoušku a médií. O nakupující určitě nebude nouze.

A další střetnutí mezi Mourinhem a Wengerem? To teď bude zase o něco zajímavější.