Dres Barcelony je krádež, tvrdí Adidas. Chce žalovat Nike i Katalánce


6278


Líbí se vám současné dresy Barcelony? Je možné, že jste v nich viděli Messiho a spol. hrát v minulém utkání naposledy. Adidas totiž považuje jejich design za krádež.

Schyluje se k velké bitvě. A nepůjde o fotbalový zápas. Stojí proti sobě dvě velké sportovní značky Nike a Adidas. Kvůli Barceloně.

Na Messiho nemáme peníze, smutní vedení Barcy. Argentinec může odejít zdarma

Co je důvod sváru? Letošní podoba dresů Katalánců od společnosti Nike. Ta přišla s novým designem v podobě sedmi svislých pruhů. To rozdráždilo Adidas, jehož symbolizují právě svislé pruhy.

Německá firma už podala stížnost na patentový úřad v USA. “Tři svislé pruhy znají sportovci i fanoušci řadu let. Jedná se o symbol firmy, do kterého investovala miliony dolarů. Dnešní podoba dresů Barcelony je pro spotřebitele matoucí,” píše ve stížnosti Adidas.

FOTO: Messi ukázal novou kérku! Tatér odvedl skvělou práci, co říkáte?

Pokud mu dají úředníci za pravdu, je pravděpodobné, že Barcelona v současných trikotech už v letošní sezoně nenastoupí. A Nike bude muset urychleně přispěchat s novým designem dresů.

Právníci Adidasu navíc zvažují, že pokud patentový úřad námitky neuzná, podají na Nike a Barcelonu žalobu. Je jasné, že půjde o miliardy.

https://www.youtube.com/watch?v=xpIqQmm5MQQ