Dostane James v Realu šanci?


1882


James přišel do Realu Madrid za obrovské peníze, ale i když se po statistické stránce dá jeho angažmá ve Španělsku hodnotit pozitivně, realita je jiná. James sice sbírá spoustu gólů i asistencí, ale po odchodu Ancelottiho se v základní sestavě objevuje čím dál méně.

V úvodu angažmá Beníteze ještě nastupoval v rozestavení 4-2-3-1, ale po přechodu na defenzivně stabilnější 4-3-3 ho nahradil Casemiro, ryze defenzivní hráč. V momentální situaci je jeho cesta do základní sestavy téměř nemožná.

Na pozici v záložní trojici není defenzivně dostatečně vybavený, na křídlech nastupuje neohrožená dvojice Ronaldo – Bale a Jamesův nejoblíbenější post podhrot neboli střední ofenzivní záložník v Realu Madrid vůbec nevyužívají.

Šance Jamese na dlouhodobé místo v základní sestavě Realu Madrid jsou velmi malé. Bude zajímavé sledovat, kam povedou kroky tohoto šikovného Kolumbijce, který stále patří mezi nejlepší ofenzivní záložníky na světě. V nejednom týmu, který praktikuje rozestavení s podhrotovým hráčem, by si bez větších problémů našel místo v základní sestavě.

https://www.youtube.com/watch?v=NuuhE_2tnFU&t=1s