Debutoval v 15 letech, táta hrál za Arsenal, talentovaný mladík přesto míří do Chelsea!


9261


Teprve před 3 měsíci oslavil své 16. narozeniny, má za sebou utkání ve dvou reprezentačních dresech, a také start mezi dospělými. Tohle je Ethan Ampadu. Defenzivní záložník hájí momentálně barvy Exeteru City, který hraje nejnižší anglickou profesionální soutěž – League Two (4. liga).

United mají se Zlatanem své plány! Mourinho prozradil jak to bude se švédskou superstár dál

Ampadu byl obrovským talentem anglického fotbalu. Do syna Kwameho Ampadua – bývalého hráče West Bromwiche nebo Swansea s drobnými zkušenostmi v Arsenalu (2 odehrané zápasy) – vkládala FA velké naděje. Jenže Ethan překvapil všechny.

Jeho otec se narodil v anglickém Bradfordu, jeho původ rozhodně není evropský a v mládežnických kategoriích reprezentoval Irsko. No, zajímavější je to až teď. Mladý Ampadu se narodil během otcova působení v Exeteru, za Anglii odehrál už jeden přátelák (měsíc před 15. narozeninami si kopl za U16), přesto se rozhodl reprezentovat Wales!

Highly rated Ethan Ampadu

Proč? Kvůli původu jeho matky. “FA se k němu chovala opravdu příkladně,” uvedl kouč v akademii Exeteru Simon Hayward. “Hodně si užil tréninkový kemp anglické reprezentace, přesto chtěl vždy reprezentovat Wales,” doplňuje Hayward s tím, že si je vědom složité volby v tak mladém věku. Každopádně Ampadua jeho klub plně podpořil.

Mimochodem si mladý středopolař stihl pouhé dva měsíce po 16. narozeninách střihnout tři kvalifikační zápasy o postup na EURO 19letých – vždy odehrál 90 minut! Wales prohrál s Řeckem, ale zvládl v dramatickém zápase porazit Anglii a na závěr tohoto trojboje si Ampadu se svými spoluhráči pohrál s Lucemburskem.

Exeter City v Cardiff City - Pre-Season Friendly

Nyní se podívejme na přestupové bojiště. Ethanův táta trénuje 18leté fotbalisty Arsenalu, takže se zdálo, že jsou kostky vrženy. Všechny ale překvapila Chelsea. Blues přišli s neskutečnou nabídkou, která se má pohybovat kolem 2,5 milionů eur! Za 16letého borce! Kwame se ovšem bude snažit syna přemluvit všemi možnými způsoby, což je pro klub ze Stamford Bridge určitý handicap. Uvidíme tedy, jak se mladík nakonec rozhodne.